TKD YAYINLARI
Skip Navigation Links
 • Genç Kardiyologlar
 • Giriş
 • Giriş

  TKD GENÇ Kardiyologlar 2021 Yılı Bültenleri Özet Kitapçığı

  TKD GENÇ, 40 yaş altındaki kardiyologlardan oluşan ve TKD bünyesinde çalışmakta olan bir gruptur. Genç kardiyologların eğitiminin standart hale getirilerek iyileştirilmesi, kariyer gelişimi için destek sağlanması ve asistanlık eğitiminin daha ilk dönemlerinden itibaren bilimsel bilgiyle uğraşma isteğinin Türkiye’deki genç kardiyologlar arasında yaygınlaştırılması grubun temel amacını oluşturmaktadır.

  Grup olarak ilk hedefimiz geniş bir katılım olduğundan sayfamıza üye olmanızı ve üye olmayan 40 yaş altı tüm genç kardiyologları bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Genç kardiyologlar için tanınacak bazı fırsatlar için üyelik gerektiğini hatırlatırız.

  TKD GENÇ Yönetim ve Yürütme Kurulunun en büyük hedeflerinden biri Türkiye’deki genç kardiyologların bilimsel kongrelerde ve toplantılarda aktif olarak rol almasıdır. Bu yüzden Türkiye’de düzenlenen, başta Ulusal Kardiyoloji Kongresi (UKK) olmak üzere tüm büyük kongrelerde zengin ve dikkat çekici içerikleri ile ‘TKD GENÇ oturumları’ programlara eklenmiştir. Bu oturumlarda genç kardiyologların sunum, moderatörlük ya da panelistlik görevi alarak bu konularda tecrübelenmesi bizim için çok önemlidir. TKD GENÇ Yönetim ve Yürütme Kurulu tüm TKD alt grupları ile büyük bir koordinasyon içinde çalışmaktadır. Bu nedenle, aklınıza gelebilecek her türlü konudaki önerilerinizi, projelerinizi ve isteklerinizi bizimle paylaşmanızı temenni ederiz. (tkd@tkd.org.tr)

  TKD GENÇ web sitemizde yayınlanan ve yılda 4 kez düzenli olarak hazırlanması planlanan ‘‘TKD GENÇ Bülten’’, dünya genelinde düzenlenen ve kardiyoloji alanına yön veren kongrelerden (ESC, ACC, AHA, TCT vb.) son haberleri sizinle paylaşmaktadır.

  Kardiyoloji konsültasyonlarında zorlu konulara ışık tutan Kardiyoloji Konsültasyon Kitabı’nın ilk 100 soruluk bölümü sitemizde mevcuttur ve pek yakında soru havuzu genişletilerek hazırlanan 2. baskısı tamamlanmıştır. Bunun yanında, ‘‘Kardiyolojide Gri Alanlar Kitabı’’ projemiz başarıyla tamamlanmıştır. TKD GENÇ Kardiyologlar 2021 Yılı Bültenleri Özet Kitapçığı da, 37. UKK’da meslektaşlarımızla paylaşılmış olup kitabın elektronik versiyonu TKD GENÇ web sayfasında yayınlanmıştır.

  Grup üyelerimizin yürüttüğü ve üye sayısı 2000’i aşan “TKD GENÇ Kardiyologlar Facebook” sayfamızdan güncel duyuruları ve bilimsel gelişmeleri takip edebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

  Takipçi sayısı 2800’i geçen @tkdsosyal isimli Twitter hesabını da takip etmeniz ve ilgili paylaşımlarınızı ‘@tkdsosyal’ ve ‘#TSCYoung’ vurguları ile yapmanız sizlerle olan iletişim ve paylaşımlarımızı artırma konusunda çok yararlı olacaktır. Ayrıca, her biri 15-20 dakikadan oluşacak olan TKD Genç Podcast Serileri ile kardiyolojinin geçmişi ve yarını, akademik kariyer planlamaları, literatürden güncel randomize klinik çalışma yorumlamaları ve sosyal hayata yönelik konuşmalarımızı Spotify’dan dinleyebilirsiniz.

  Her yıl ‘‘Yılın Genç Kardiyoloğu’’ yarışması güncellenmiş yeni seçim kriterleri ile devam etmektedir ve dereceye girenler ödüllendirilmektedir.

  Sizlerden yeni çalışmalara destek olmanızı ve kendi projelerinizi TKD GENÇ bünyesinde yürütmenizi bekliyor, başarılı bir çalışma yılı diliyoruz.

  TKD GENÇ Yönetim Kurulu

  Başkan        Muzaffer Değertekin
  YK Adına Koordinatör       Bülent Mutlu
  Üyeler Göksel Çinier
  Cem Çöteli
  Alper Karakuş
  Ümit Yaşar Sinan
  Elif Hande Özcan Çetin
  Emrah Erdoğan
  İbrahim Rencüzoğulları
  Murat Çap
  Ümit Bulut
  Sedat Kalkan
  Mustafa Adem Yılmaztepe
  Süleyman Çağan Efe
  Dursun Akaslan
  Oğuzhan Birdal
  Muhammet Dural
  Serhat Sığırcı
  Kerim Esenboğa
  Füsun Helvacı
  Örsan Deniz Urgun
  Betül Balaban Koçaş
  Gökay Taylan
  Duygu İnan

  ESC Young Community Ambassadors

  • EACVI-HIT Ambassador : Begüm Uygur
  • EHRA Young Electrophysiologists Community Ambassador : Evrim Şimşek
  • HoT (Heart Failure Specialists of Tomorrow) Ambassasdor : Ahmet Çelik
  • EAPCI Young National Ambassador : Emrah Erdoğan
  • EAPC Young National Ambassador : Özcan Başaran
  • ACCA : Ümit Yaşar Sinan