TKD YAYINLARI

2. Kardiyoloji - Kalp Damar Cerrahisi Zirvesi ayrıntılı programı web sitemizde

tkd.org.tr
Değerli Meslektaşımız,

Türk Kardiyoloji ve Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Dernekleri olarak, temel hedeflerimizden biri olan üyelerimizin bilimsel bilgi ve tecrübe paylaşımını artırmaya yönelik faaliyetlerde iş birliği içinde olma kararlılığımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ülkemizde kalp sağlığı ve kalp hastalıkları konularının temel sorumlusu olan bu iki branşın resmi mesleki örgütleri olarak, mesleki dayanışma, ortak hedefler belirleme ve bu hedeflere ulaşmada güç birliği yapması önemli bir başarıdır.

Bu güç birliği, siz üyelerimizin katkıları ile hayata geçebilecektir.
Sorunlara ve hastalıklara farklı gözlerle bakıp, aynı hedef ve yaklaşımlarda buluşabilmek, kardiyologlar ve kalp ve damar cerrahları olarak, aynı ortak paydada bilimsel tartışmalar yapabilmek ve kalp sağlığına yaptığımız hizmetleri bir adım öteye taşıyabilmek amacı ile her yıl tüm üyelerimizle birlikte bir araya gelmek için bir bilimsel platform oluşturduk.
Geleneksel olarak her yıl yapılmasına karar verdiğimiz bu bilimsel platformun ikincisini 6 - 8 Nisan 2012 tarihinde JW Marriott Hotel, Ankara'da gerçekleştireceğiz.

Tek amacı kardiyologlar ile kalp ve damar cerrahlarının kesişen yollarında birbirini daha iyi anlayabilmesi ve bilimsel tecrübe paylaşımı gerçekleştirebilmesi olacak bu toplantı, bizlerin gerek cerrahi kararların alınması, gerek girişimsel uygulamaların gerçekleştirilmesi ile medikal tedavi seçeneklerinin uygulanması aşamasında ortak dilde buluşması yolunu açacaktır.
Bu buluşmaya katılımınız, tecrübelerinizi paylaşmanız bizler için büyük önem taşımaktadır.
Bu toplantımız, bir bilimsel toplantıdan öte, cerrah ve kardiyologların ortak akıl oluşturacağı bilimsel bir zirvedir.
Bu zirvede bizlerle olmanızı bekliyoruz.

6 - 8 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirecek olduğumuz Kardiyoloji - Kalp ve Damar Cerrahisi Zirvesi'nde buluşmak üzere, saygılarımızla.

 

Prof. Dr. Oktay Ergene
Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı
Prof. Dr. Erol Şener
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı