TKD YAYINLARI

2. Kardiyoloji-KDC Zirvesi ile 19. Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı'ndaki "2. Temel Girişimsel Kardiyoloji Kursu"na Kardiyoloji ABD Başkanları ve EAH Kardiyoloji Klinik Şeflerince ilk bildirilecek 50 hekime destek

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi, 2. Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Zirvesi 6-8 Nisan 2012'de Ankara'da, 19. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantımız 12-15 Nisan 2012'de Antalya'da yapılacaktır. 

19. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantımız sırasında özel katılım belgesi verilecek ayrıntılı ve kapsamlı 2. Temel Girişimsel Kardiyoloji Kursu düzenlenecektir. Özellikle henüz düzeltilmesi sağlanamamış olan "kardiyoloji uzmanlık süresinin 4 yıla indirilmesi" hatasının yol açtığı ve açacağı sorunların Girişimsel alanındaki kesimini bir ölçüde gidereceği umudunda olduğumuz bu kurs özel bir titizlikle hazırlanmaktadır.

Uluslararası düzeydeki bilimsel ve teknik yeniliklerin ele alınıp irdeleneceği bu iki toplantımızda, TKD Yönetim Kurulu kararıyla, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlıklarımız ve Eğitim Araştırma Hastanelerimizin Klinik Şeflerince ilk bildirilecek uzmanlık eğitiminin son yılına girmiş ya da yeni uzman olmuş 50'şer hekime kayıt ve -4 yıldızlı odalarda ikişer kişi kalınması koşuluylakonaklama desteği sağlanacaktır. 

Girişimsel toplantımıza bildirilecek genç hekimlerimizin kursa katılımı zorunludur.   

Kurumların yalnızca belirleyecekleri hekimlerin ulaşım ve organizasyon bedelini karşılaması gerekecektir.

Çevrenizdeki bu alanlara ilgi duyan genç hekimleri de bu değerli olanaktan yararlanabilmek için bağlı bulundukları Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlıklarına ya da Eğitim Araştırma Hastanesi Klinik Şeflerine başvurmaları konusunda şimdiden haberdar etmenizi diliyoruz. 

Saygılarımızla. 


 

Prof. Dr.  Oktay Ergene
Başkan
Prof. Dr. Mehmet Aksoy
Genel Sekreter