TKD YAYINLARI

ESC Avrupa Kardiyoloji Kongresi'ne bildirinizi gönderdiniz mi? Süre 14 Şubat’ta bitiyor.

tkd.org.tr
Değerli Üyemiz,

Bu yıl 31 Ağustos-4 Eylül’de Amsterdam’da düzenlenecek olan ESC Avrupa Kardiyoloji Kongresi 2013 için

  • Bildiri Özeti gönderme süresi 14 Şubat’ta,
  • Klinik Olgu  gönderme süresi 1 Mart’ta bitiyor.
  • Hot Line, Klinik Araştırma ve Kayıt Sistemi Güncellemelerinizi 15 Mart-1 Mayıs arasında,
  • Bilimsel Hot Line başvurularınızı 1 Nisan-15 Mayıs arasında gönderebilirsiniz.

Katılımcıların Erken Kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen katılımcıların 31 Mayıs’tan önce kayıtlarını tamamlamaları gerekiyor. Ayrıntılı bilgi http://www.escardio.org/congresses/esc-2013/Pages/welcome.aspx?hit=nav adresinden alınabilir.

Bildiğiniz gibi, FESC unvanına sahip olanlar ESC 2013 Kongresine bedelsiz kayıt yaptırabilecekler; Kongre boyunca özel FESC Salonundaki olanaklardan yararlanabilecekler. Yeterlilik Belgesine sahip kardiyologların FESC başvuruları için gereken destek mektupları, isteklilerin başvurusu üzerine TKD Merkezinde hazırlanıyor.

35 yaş altındaki genç uzmanlar ve kardiyoloji asistanları için 2013 Kongresinde de özel oturumlar, bildiri ve klinik olgu gönderme olanakları ile ödüller de devam ediyor. Bunlardan yararlanabilmek için, yazarların bildiri ve klinik olgu gönderirken özellikle Young Investigator Awards adayı olduklarını da belirtmeleri gerekiyor. Finalistler 1000 Avro, birinci seçilenler 2000 Avro ödül kazanacaklar.

Hemşireler ve Teknisyenlerin finalistlerine 500’er Avro, birincisine ise 3500 Avro ödül verilecek.

Temel Bilimler alanında bildirisi kabul edilecek olanlar Kongre kayıt bedeli ödemeyecekler.

2012 ESC Kongresinde seçilen Moderated Poster sahipleri de 2013 Kongresine kayıt bedeli ödemeden girecek. Bu yılın başarılı “Moderated Poster” sahipleri de 2014 Kongresi için aynı olanağı elde edecekler.

Ayrıntılı bilgi için http://www.escardio.org/CONGRESSES/ESC-2013/CALL-SCIENCE/Pages/welcome.aspx#tabs-2 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, başarılar dilerim.

 

Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol
Genel Sekreter