TKD YAYINLARI

28. Ulusal Kongre sırasındaki Yeterlilik Bilgi (yazılı) Sınavı 12 Ekim, Beceri (sözlü) Sınavları 12-13 Ekim 2012'de, Antalya'da yapılacak.

tkd.org.tr
Değerli Meslektaşımız,

28. Ulusal Kardiyoloji Kongresi sırasında gerçekleştireceğimiz Yeterlilik Bilgi (yazılı) Sınavı 12 Ekim, Beceri (sözlü) Sınavları 12-13 Ekim 2012'de, Antalya'da yapılacak.

Bu dönem, ayrıca, ilk Yeterlilik Belgelerini almış meslektaşlarımızın belgelerinin güncelleneceği dönem olacaktır. Yeterlilik Belgesini 5 yıl önce almış olan Genel Kurul Üyelerimiz dilerlerse yeniden yazılı ve sözlü sınavlara girebilecekleri gibi; dileyenler de, İç Yönergemizin konuyla ilgili 8.4. maddesi gereğince, geçen 5 yılda Kardiyoloji alanındaki Sürekli Tıp Eğitimi Etkinliklerinden en az 100 kredi aldıklarının belgelerini gönderebilirler. Bu işleme hazırlıklı olunması amacıyla, bildiğiniz gibi, beş yıldır TKD her Mezuniyet Sonrası Eğitim Programının duyurusunda “Uzmanlarımızın Yeterlilik Belgelerini yenileme zamanı geldiğinde ibraz edebilmek için her toplantının TTB-STE Kredilendirme Kurulu Formu’nu eksiksiz doldurması” uyarısında bulunmuştu; hala da bu uyarılarını sürdürüyor.
Sevinçle belirtmeliyiz ki bazı meslektaşlarımız belgelerinin sürelerinin uzatılması için belge göndermek yerine yeniden sınava girmeyi tercih etmektedirler.

Beceri Değerlendirme (Sözlü) Sınavlarında en az 3 akademisyen TKYK üyesi jüride görev alacaktır.

Sözlü Sınav, "olgulara dayalı irdeleme" biçiminde olacak ve adaylar sınava birer birer alınacaktır.
28. Ulusal Kardiyoloji Kongresi sırasında da, önceki örneklerde olduğu gibi, önce yazılı, aynı gün ve bir sonraki gün de sözlü sınav yapılacak ve yazılıda başarılı olan kardiyoloji uzmanlarına ertesi günkü sözlü sınava girme olanağı sağlanacaktır.

Sınav harçları bu yıl da 50 TL’dir. İsteyen uzmanlarımız TKYK web sitesindeki Sınav Başvuru Formlarını doldurarak başvurabilirler.

Bilgi Değerlendirme (Yazılı) Sınavına eğitiminin son yılına girmiş uzmanlık öğrencilerinin de girebildiğini özellikle çevrenizde duyurmanızı rica ederiz.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla. 

Prof. Dr. Nail Çağlar

Prof. Dr. Armağan Altun

TKYK Başkanı

TKYK Genel Sekreteri