TKD YAYINLARI

19. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı'ndaki "2. Temel Girişimsel Kardiyoloji Kursu"na Kardiyoloji ABD Başkanları ve EAH Kardiyoloji Klinik Şeflerince ilk bildirilecek 50 hekime destek

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi, 19. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantımız 12-15 Nisan 2012'de Antalya'da yapılacaktır. Bu alanda uluslararası düzeydeki bilimsel ve teknik yeniliklerin ele alınıp irdeleneceği toplantımızda ayrıca genç kardiyologlar ve uzmanlık sürecindeki genç hekimlerimiz için, özel katılım belgesi verilecek ayrıntılı ve kapsamlı 2. Temel Girişimsel Kardiyoloji Kursu düzenlenecektir.

Özellikle henüz düzeltilmesi sağlanamamış olan "kardiyoloji uzmanlık süresinin 4 yıla indirilmesi" hatasının yol açtığı ve açacağı sorunların Girişimsel alanındaki kesimini bir ölçüde gidereceği umudunda olduğumuz bu kurs özel bir titizlikle hazırlanmaktadır.

TKD Yönetim Kurulu kararıyla, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlıklarımız ve Eğitim Araştırma Hastanelerimizin Klinik Şeflerince bildirilecek uzmanlık eğitiminin son yılına girmiş ya da yeni uzman olmuş ilk 50 hekime, bu kursa zorunlu katılım ve 4 yıldızlı odalarda ikişer kişi kalınması koşuluyla, toplantımıza kayıt ve konaklama desteği sağlanacaktır. Kurumunuzca yalnızca belirleyeceğiniz hekimin ulaşım ve organizasyon bedelinin karşılanması gerekecektir.

Toplantıya katılımları desteklenecek ilk 50 hekim dışında da, kursa salon kapasitesinin elverdiği sayıda online kayıt başvurusu kabul edilecektir. Online başvuruların kesinleşmesi için mutlaka 19. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı kesin kaydının yapılmış olması şarttır.

Çevrenizdeki bu alana ilgi duyan genç hekimleri de bu değerli olanaktan şimdiden haberdar etmenizi diliyoruz.

Saygılarımızla.Prof. Dr. Mehmet Aksoy, TKD Genel Sekreteri

Prof. Dr. Muzaffer Değertekin, TKD-Girişimsel Başkanı

Prof. Dr. Ömer Göktekin, TKD-Girişimsel Sekreteri