TKD YAYINLARI

15. Kardiyak Görüntüleme ÇG Toplantısı'na Kardiyoloji ABD Başkanları ve EAH Kardiyoloji Klinik Şeflerince ilk bildirilecek 50 hekime TKD desteği

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi, 15. Kardiyak Görüntüleme ÇG Toplantımız 17-20 Mayıs 2012'de Şanlıurfa'da yapılacaktır. Bu alanda uluslararası düzeydeki bilimsel ve teknik yeniliklerin ele alınıp irdeleneceği toplantımızda ayrıca genç kardiyologlar ve uzmanlık sürecindeki genç hekimlerimiz için Temel Ekokardiyografi Kursu düzenlenecektir.

Özellikle henüz düzeltilmesi sağlanamamış olan "kardiyoloji uzmanlık süresinin 4 yıla indirilmesi" hatasının yol açtığı ve açacağı sorunların Kardiyak Görüntüleme alanındaki kesimini, sınırlı da olsa, bir ölçüde gidereceği umudunda olduğumuz bu kurs özel bir titizlikle hazırlanmaktadır.

TKD Yönetim Kurulu kararıyla, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlıklarımız ve Eğitim Araştırma Hastanelerimizin Klinik Şeflerince bildirilecek uzmanlık eğitiminin son yılına girmiş ya da yeni uzman olmuş ilk 50 hekime, bu kursa zorunlu katılım ve 4 yıldızlı odalarda ikişer kişi kalınması koşuluyla, toplantımıza kayıt ve konaklama desteği sağlanacaktır. Kurumunuzca yalnızca belirleyeceğiniz hekimin ulaşım ve organizasyon bedelinin karşılanması gerekecektir.

Toplantıya katılımları desteklenecek hekiminizi belirlerken, özellikle toplantımıza Olgu Sunumu göndermiş olanlara öncelik vermenizi diliyoruz.

Çevrenizdeki bu alana ilgi duyan genç hekimleri de bu değerli olanaktan şimdiden haberdar etmenizi diliyoruz.

Saygılarımızla.


 

Prof. Dr. Mehmet Aksoy
TKD Genel Sekreteri
Prof. Dr. İrem Dinçer
TKD Kardiyak Görüntüleme ÇG Başkanı