TKD YAYINLARI

18. Girişimsel Toplantısı ayrıntılı bilimsel oturumları web sitemizde. Toplantıda çeşitli

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Antalya'da, 14-17 Nisan 2011'de yapacağımız 18. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantımızın bilimsel oturumları ve her oturumda yer alan konu başlıkları kesinleşmiş ve web sitemizden erişime açılmıştır. http://www.tkd-online.org/egitim/2011/20110414-Antalya.pdf adresinden inceleyebilirsiniz.

Toplantımızda ayrıca çeşitli "ilk"ler de katılımcılarımızın yararlanmasına sunulacaktır.

Bunlardan biri,  ayrı simülatörler üzerinde çok çeşitli konularda çalışma yapma olanağı. Önceden online kayıt yaptıran katılımcılarımız, farklı senaryolar yüklü simülatörler üzerinde, herhangi bir gerçek komplikasyona yol açmadan yetenek ve becerilerini geliştirme olanağı bulacaklar. Bunun için isteklilerin önceden online kayıt yaptırmaları gerektiğini lütfen unutmayınız.

Bir başka "ilk"imiz, Hayvan Deneyi Ortamı. İlgilenen tüm uzman ve asistanlarımızı bekliyoruz.

Tabii artık "Klasikleşmiş bir Girişimsel Toplantısı Etkinliği" olan Temel Girişimsel Kardiyoloji Kursumuz yine gerçekleştirilecek. Sınırlı kontenjanı ve ayrı sertifikası olan bu kursumuz, bütün çabalarımıza karşın hala resmen yürürlüğe giremeyen, Sağlık Bakanlığı'na tüm ayrıntılarıyla hazırlayıp sunduğumuz Girişimsel Kardiyoloji Sertifikasyon Programı'nın yokluğunda en önemli eğitim fırsatı olmaya devam ediyor. Bakanlığın zaman içinde mutlaka bu özel eğitim ve beceri gerektiren alanda eğitim zorunluluğunu tanıyacağına; hastaların boş yere mortalite ve morbidite riskiyle karşılaşmasını önleyeceğine inanıyoruz. Bu kursumuz için de isteklilerin önceden online kayıt yaptırmaları gerektiğini lütfen unutmayınız.

Ayrıca, Girişimsel Toplantılarımızın bir başka "klasiği" olan Hemşire ve Teknisyenler için Girişimsel Kardiyoloji Kursumuz da 16 Nisan 2011 Cumartesi günü öğleden önce gerçekleştirilecektir. Bilimsel programımızı incelediğinizde göreceğiniz gibi, bu kez Hemşire ve Teknisyenlerimiz için hazırlanan oturumlar ve konu başlıkları geçen yıllardan çok daha kapsamlı ve yüksek düzeyli. Çünkü özellikle Stent for Life projemizin Sağlık Bakanlığı tarafından en yüksek düzeyde desteklenip ülke çapında planlı biçimde yaygınlaştırılacağı önümüzdeki dönemde Kateter Laboratuvarlarımızdaki ekiplerimizin bu çok önemli üyelerinin bilgi ve becerilerinin güncellenmesi de en az kardiylogların bilgi güncellemesi kadar büyük önem taşıyor.

Bu amaçla,  Stent for Life proje merkezlerinden ilk kayıt başvurusunda bulunacak TKD üyesi 20 Kateter Hemşire ve Teknisyeninin ulaşım, kayıt ve konaklaması TKD Girişimsel tarafından desteklenecektir.

Ayrıca, 80 Hemşire ve Teknisyenimizin 16 Nisan 2011günü Hemşire ve Teknisyen Girişimsel Kardiyoloji Kursumuza günübirlik kayıt ve katılımı da TKD Girişimsel  tarafından desteklenecek; ayrıca Antalya kent merkezinden Toplantı Salonuna ve Toplantı Salonundan Antalya'ya karşılıklı ve ücretsiz servis konulacaktır. Bu oturumlarımıza katılmak isteyen hemşire ve teknisyenlerimizin TKD üyesi olması ve önceden online kayıt yaptırmaları gerektiğini lütfen unutmayınız. Günübirlik katılımcı Hemşire ve Teknisyenlerimiz Antalya'ya ulaşım ve Antalya'daki konaklamalarını kendileri organize edeceklerdir.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla.

 

Prof. Dr. Mehmet Aksoy, TKD Genel Sekreteri
Prof. Dr. Muzaffer Değertekin, TKD Girişimsel Başkanı
Prof. Dr. Ömer Göktekin, TKD Girişimsel Sekreteri