TKD YAYINLARI

Ritim bozukluğuna bağlı inmeyi önleme kampanyalarımıza desteğinizi bekliyoruz

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi, her yıl 3 milyon kişi kalp ritmi bozukluğuna bağlı inme geçiriyor. Türk Kardiyoloji Derneği adına hazırlanan 4 projemiz tüm dünyada atriyal fibrilasyonu ve ona bağlı inmeyi inmeyi azaltmak için gerçekleştirilecek uluslararası bilinçlendirme kampanyası ilk elemelerini geçti ve kamuoyunun değerlendirmesine sunuldu.
Projelerimizden ikisi 100 000 Euroluk ve ikisi 50 000 Euroluk desteği kazanmak için yarışıyor:

100.000 Euro desteğe aday projelerimiz:
Your Rhythm, Your Life - No: 81 Düzensiz kalp ritmi ve inme arasındaki bağlantıyı vurgulayan i-pod gibi ortak kullanılan müzik aygıtlarında uygulanacak kampanya
Mind The Beat, Stop Stroke - No: 92 Düzensiz kalp ritmi ve inme arasındaki bağlantıyı vurgulayan TV, radyo, billboard, internet, basın, eczaneler ve yerel medyada uygulanacak kampanya

50.000 Euro desteğe aday projelerimiz:
Stop Stroke - Primary Care ECG Training Program / 1 M ECG - No: 30 Aile hekimleri için internet temelli birinci basamak EKG eğitim programı ve birinci basamak hekimlerine online EKG danışmanlığı sağlama projesi. Bu proje çerçevesinde Atriyal Fibrilasyon prevalansını saptamak amacıyla 1 milyon EKG çekilecek.

Listen to your Heart, Stop Stroke - No: 31
Düzensiz kalp ritmi ve inme arasındaki bağlantıyı vurgulayan ve kalp ritminin müzikle gösterlmesi kampanyası
Bu aşamada finale kalan projelerin "internette tıklanma", twitter ve facebookta "beğenilme" sayısı önem kazanıyor.
Doktor olsun olmasın herkesin, önümüzdeki bir ay boyunca her gün www.heartofstroke.com/home-(en)?country=regions.asia.turkey adresinde her iki kategoride birer proje icin oy verme hakkı var.

Bu nedenle, sizi ve çevrenizdeki herkesi her gün bir dakikanızı ayırarak www.heartofstroke.com/home-(en)?country=regions.asia.turkey sayfasında göreceğiniz 100.000 Euroluk ve 50 000 Euroluk birer projemizi "beğenmeye, desteklemeye" davet ediyoruz.
Değerli destekleriniz için şimdiden teşekkür ve saygılarımızla.

 

Prof. Dr. Oktay Ergene
Başkan
Prof. Dr. Mehmet Aksoy
Genel Sekreter