TKD YAYINLARI

12-15 Mayıs Kalp Yetersizliği ve Aritmi Ortak Toplantısı ayrıntılı bilimsel programı web sitemizde

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi, bu yıl Aritmi ve Kalp Yetersizliği Çalışma Gruplarımız yıllık bilimsel toplantılarını 12-15 Mayıs 2011'de, İzmir'de birlikte düzenleyeceklerdir.

Her iki Çalışma Grubumuz kendi bilimsel programlarını ayrı salonlarda gerçekleştirirken her iki alanın arakesitini ilgilendiren konuları da 14 Mayıs günü öğleden sonra ana salonda yapacakları Ortak Oturumda ele alacaklardır.

Toplantımızın Aritmi bölümünde son kılavuz nedeniyle Atriyal Fibrilasyon konusu başlı başına bir oturumda ayrıntılı olarak incelenecek. "Moleküler Düzeyden Kliniğe Aritmi", "Ventriküler aritmiler", "Paqcemaker / ICD Güncelleme" ve "Ablasyon Teknikleri" oturumlarının yanı sıra canlı yayınlarla desteklenen "Atriyal Fibrilasyon" ve "KRT" oturumlarının da ilginizi çekeceğine eminiz. Genç meslaktaşlarımız ile Aritmi konusuna yeni ilgi duyan hekimler için "Temel Elektrofizyoloji Kursu" ile "Günlük Hayatta Aritmiler" oturumları özel bir i,çerikle hazırlanmıştır. 

HAPPY ve TAKTİK çalışmalarımızın toplumumuzda beklenenden erken ve korkulandan daha büyük bir boyutta olduğunu ortaya çıkardığı kalp yetersizliği epidemisine hazırlanmanın yanı sıra Aritmi tanı ve tedavisinde en güncel gelişmeleri izlemek açısından bu önemli ve değerli fırsatı kaçırmayacağınızı umar; etkili katılımınızla ülkemizde Kalp Yetersizliği ve Aritmi standardımızı elbirliğiyle yükseltmemize destek olmanızı dileriz.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla.Prof. Dr. Mehmet Aksoy, TKD Genel Sekreteri
Doç. Dr. Ahmet Temizhan, TKD Kalp Yetersizliği ÇG Başkanı
Prof. Dr. İzzet Tandoğan, TKD Aritmi ÇG Başkanı