TKD YAYINLARI

TTB-UDEK Ulusal Yeterlik Kurulu Başkanı Prof.Dr.Tolga Dağlı'dan gelen Yeterlilik Sınavı Değerlendirme Anketi daveti

tkd.org.tr


Değerli Meslektaşım,

İletişim bilgilerinize uzmanlık derneğiniz aracılığı ile ulaştık. Derneğinizden uzmanlık alanınızda yapılmış olan "yeterlik sınavına" katılmış olduğunuzu öğrendik. Sizi kutluyoruz.

TTB-UDEK Ulusal Yeterlik Kurulu tarafından yeterlik kurulunuzun da katkılarıyla, ülkemizde uygulanmakta olan yeterlik sınavlarının yöntem ve işleyişi ile ilgili geri bildirim almak üzere bir çalışma yürütülmektedir. Çalışmanın sonuçları, yeterlik sınavları ile ilgili güçlü olduğumuz yönleri ortaya çıkaracak, geliştirilmesi gereken alanlar ile ilgili bilgi sağlayacak, sınavların niteliğinin artırılması için müdahale alanlarının neler olduğunu gösterecektir.

Çalışma ekibi öncelikle, birisi yeterlilik kurulları diğeri sınava katılanlar tarafından doldurulmak üzere, "Yeterlik Sınavlarının Değerlendirilmesi" başlıklı 2 farklı genel bilgilendirme anketi hazırladı. "Yeterlik Sınavlarının Değerlendirilmesi" başlıklı genel bilgilendirme anketi yeterlik kurulunuz tarafından yanıtlandı ve ülke genelinde sonuçlandı. Çalışmanın ilk bölümüyle ilgili sonuçlar Aralık 2009 da İzmir'de yapılan XV. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurultayı'nda sunuldu. Sunu metnine isterseniz http://www.ttb.org.tr/udek/XVTUEK/XVTUEK.pdf adresindeki kurultay kitapçığının 20. sayfasında ulaşabilirsiniz. İkinci anket ise, sizin gibi yeterlik sınavına girenlerce değerlendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Sizden e-posta adresinize iletilen linki kullanarak ulaşacağınız anketi doldurmanızı rica ediyoruz. Anketi doldurmaya e-posta ile göndermiş olduğumuz anket onay kodunuzu yazarak hemen başlayabilirsiniz. Katkılarınız için teşekkür ediyor anket sonuçlarını paylaşmak dileğiyle iyi günler diliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof.Dr.Tolga Dağlı
TTB-UDEK Ulusal Yeterlik Kurulu Başkanı