TKD YAYINLARI

26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde Bilgi Yeterlilik Sınavı (yazılı) ve Beceri Değerlendirme Sınavı (sözlü) ayrı günlerde yapılacak. Başvurular 11 Ekim akşamı sona eriyor

tkd.org.tr


Değerli Meslektaşımız,

İstanbul'da yapılacak 26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi sırasında, Bilgi Yeterlilik Sınavı (yazılı) ve Beceri Değerlendirme Sınavı (sözlü) ayrı günlerde yapılacak; Yazılı sınavda başarılı olan uzmanlar ertesi günkü sözlü sınava girebileceklerdir.

Sınav başvuru kayıtları 11 Ekim 2010 akşamına kadar sürecektir. Bilgi Değerlendirme (Yazılı) Sınavına "eğitiminin son yılına girmiş uzmanlık öğrencilerinin" de girebildiğini özellikle çevrenizde duyurmanızı rica ederiz. Henüz TKD üyesi olmayan sınav başvuru sahiplerinin TKD üyelik başvuru formlarını da sınavdan önce TKD'ne ulaştırmaları gerekmektedir. TKD üyelik ödentileri Kongre sırasında kredi kartıyla da yapılabilecektir.

Yazılı sınavda soruların çoğunluğu, kardiyoloji uzmanlığı çekirdek programına, kardiyolojinin “olmazsa olmaz” konularına dayalı olacaktır.

Bildiğiniz gibi, Beceri (sözlü) Değerlendirme Sınavına daha önce sözlü sınava girip başarılı olmuş veya Yönergemizin 5.2. maddesi gereğince, Kasım 2004'ten önce uzmanlığını almış olan kardiyoloji uzmanları girebilmektedir. Sözlü Sınav, "olgulara dayalı irdeleme" soruları biçiminde olacaktır. Beceri Değerlendirme (Sözlü) Sınavlarında en az 3 akademisyen TKYK üyesi jüride görev alacaktır.

Sınav harçları 2008'deki gibi 50 TL'dir. İsteyen uzmanlarımız TKYK web sitesindeki Sınav Başvuru Formlarını doldurarak 11 Ekim 2010 akşamına kadar başvurabilirler. Yazılı sınavda başarılı olup da sözlü sınava girmek isteyecek uzmanlar ikinci sınavın harcını sözlü sınavdan önce, kredi kartıyla TKD standında yatırabileceklerdir.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla.

 

Prof. Dr. Nail ÇağlarProf. Dr. Armağan Altun
TKYK BaşkanıTKYK Genel Sekreteri