TKD YAYINLARI

Hekimler için FESC ve hemşireler için NFESC başvuru süresi 1 Mart'ta; ESC Kongresi'ne bildiri özeti gönderme süresi 14 Şubat'ta bitiyor

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Hekimler için FESC ve hemşireler için NFESC başvuru süresi 1 Mart 2010'da bitiyor. Bu unvanlarla ve sağladıkları avantajlarla ilgili bilgi ve başvuru formlarına http://www.escardio.org/membership/Fellowship/rules/Pages/app-forms.aspx adresinden erişebilirsiniz. Uygun koşulları taşıyan (kardiyologlar için Yeterlilik Belgesi sahibi olmak da dahil) üyelerimiz için, istedikleri zaman TKD destek mektupları hazırlanıp gönderilecektir.

Bu yıl Stockholm'de yapılacak olan Avrupa Kardiyoloji Kongresi'ne bildiri özeti gönderme süresi 14 Şubat 2010 geceyarısı bitiyor. Bildiri gönderme kuralları ve geniş bilgi için http://www.escardio.org/congresses/esc-2010/scientific-programme/abstracts/Pages/Abstract-Submission-Rules.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğer Şubat 1975'ten sonra doğduysanız göndereceğiniz bildiri özetinizi aşağıdaki alanlarda düzenlenen "Young Investigator Award" oturumlarından seçeceğiniz birinde sunmak istediğinizi de belirterek aynı özetle bu ödüllere de aday olabilirsiniz:

- Basic science
- Clinical cardiology
- Thrombosis
- Population sciences
- Coronary Pathophysiology and Microcirculation (Working Group Award)

Bu tür başvurularda birinci ismin doğum tarihinin esas alınacağına lütfen dikkat ediniz. Bu alanlarda en iyi bildirilerin sahiplerine (birinci isimlere) 1500 Avro; sonraki en iyi üçer bildirinin sahiplerine ise 500'er Avro tutarında ödül ve diploma verilecektir. Birincilik ödülü alacak bildirilerin birinci isimleri, tam metin olarak European Heart Journal veya Cardiovascular Research dergilerinde yayınlanmak üzere değerlendirilmesini kabul etmiş sayılacaklardır.

Kardiyovasküler Hemşirelerin gönderecekleri bildiriler için "Atie Immink New Investigator Award" adlı ayrı bir ödül bulunduğunu da hemşire üyelerimizin dikkatine sunuyorum. Doktoralarını almalarından itibaren 5 yıl geçmemiş olan CCNAP üyesi doktoralı hemşirelerin ESC Kongresine gönderecekleri bildiri özetlerinin kabul edileceği bu ödül hakkında geniş bilgiye http://www.escardio.org/communities/councils/CCNAP/grants/Pages/Atie-Immink-New-Investigator-Award.aspx adresinden erişilebilir.

Başarı dilekleri ve saygılarımla.


Prof. Dr. Ömer Kozan
TKD Genel Sekreteri