TKD YAYINLARI

Genç Araştırmacı Teşvik Ödüllerimize başvurular başladı; süre 1 Mayıs 2011 tarihinde bitiyor

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Kardiyoloji alanında genç Türk araştırmacılarını teşvik etmek amacıyla, Derneğimizin başlattığı araştırma ödülleri, 2011 yılında da verilecektir.

Yönetim Kurulumuz 27.02.2009 tarihli toplantısında bu alandaki Birincilik Ödülüne kurucu başkanımız ve ilk Onursal Başkanımız Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan'ın, İkincilik Ödülüne ise eski başkanlarımızdan ve ikinci Onursal Başkanımız Prof. Dr. Remzi Özcan'ın isimlerini vererek, bu değerli önderlerimizin anılarını ölümsüzleştirmeyi ve onların ortaya koydukları unutulmaz bilim insanı ve hekim kimlikleriyle genç kuşaklara örnek olmalarını sağlamayı kararlaştırmıştır.

TKD 2011 Araştırma Teşvik Ödülü'ne aday olmak isteyenlerin Kardiyoloji dalının herhangi bir alanıyla ilgili orijinal araştırmalarını 1 Mayıs 2011 tarihine kadar

Türk Kardiyoloji Derneği
Okmeydanı, Darülaceze Cad. Fulya Sok.
Ekşioğlu İş Merkezi 9/1
34384 İstanbul
Tel: 0212 - 221 17 30

adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuru yazısına aday, akademik ve mesleki kimliğini özetleyen özgeçmişi ile nüfus cüzdanı fotokopisini ve altı kopya halinde çalışmasını eklemelidir.

Araştırmada birinci yazar durumundaki Türk uyruklu hekimin 30.04.1975'ten sonra doğmuş ve sunulan araştırmanın 01.05.2011'den önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

Ödül jürisince, zamanında ulaştırılan araştırmalar arasından en beğenilen iki araştırma 27-30 Ekim 2011'de düzenlenecek 27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde duyurulacak ve Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan Ödülüne değer bulunan araştırmanın sahibine 4,000.- TL ve Prof. Dr. Remzi Özcan Ödülüne değer bulunan araştırmanın sahibine 2,500.- TL ödül verilecektir. Daha önce Genç Araştırmacı Teşvik Birincilik Ödülü kazanmış olan hekimler katılamazlar. Adaylar 1 veya daha çok çalışmayla başvurabilirler. Çalışmalar Türkçe olarak gönderilmelidir.

Ödül Jürisi şu üyelerimizden oluşmaktadır:

Prof. Dr. Oktay Sancaktar (Başkan)
Prof. Dr. Ramazan Özdemir (Yönetim Kurulu adına Koordinatör)
Prof. Dr. Armağan Altun
Prof. Dr. Oben Döven
Prof. Dr. Tevfik Gürmen
Doç. Dr. Mehmet Özkan

TKD Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan ve Prof. Dr. Remzi Özcan Genç Araştırmacı Teşvik Ödülleri Yönetmeliğimize web sitemizin "Diğer Yönetmelikler" sayfasından erişilebilir.

Bu değerli ve saygın yarışmamıza çevrenizdeki genç kardiyologları ile kardiyoloji uzmanlık öğrencilerinin katılmalarını teşvik etmeniz dileği ve saygılarımla.

Prof. Dr. Mehmet Aksoy
Genel Sekreter