TKD YAYINLARI

18. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı 1. Duyurusu web sitemizde

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Girişimsel kardiyoloji alanındaki yenilikler tüm hızıyla devam etmektedir. Bu nedenle Türk Kardiyoloji Derneği 2010 yılında aldığı kararla Girişimsel Kardiyoloji Çalışma Grubu'nu Yapısal Kalp Hastalıkları ve Periferik Girişim Alt Grupları ile birlikte TKD Girişimsel Kardiyoloji Birliği yani TKD GİRİŞİMSEL olarak yapılandırdı. Yönetim kurulumuz ve alt gruplarımız, alanında aktif çalışan, yetkin, çok değerli meslektaşlarımızdan oluşturuldu. Hep birlikte girişimsel kardiyoloji için hizmet vermek amacıyla çalışmaya başladık.

Bu yıl 18. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısını 14-17 Nisan 2011'de Antalya'da gerçekleştireceğiz. Toplantımızda girişimsel kardiyolojideki yeni gelişmeleri, son dönemde öne çıkan yenilikleri tüm detayları ile gözden geçireceğiz, deneyimlerimizi paylaşacağız ve ülkemiz gerçeklerini dikkate alarak hep birlikte bilimsel veriler ışığında sentezler yaparak doğru, güncel uygulamalarımızı ve hastalarımız için en iyi seçenekleri bulmaya çalışacağız. Bu doğrultuda, paneller, sempozyumlar-uydu sempozyumlar, konferanslar, yoğun olarak olgu tartışmaları, canlı yayınlar, uzmanıyla buluşma toplantıları, genç girişimsel kardiyologlar platformu, konjenital kalp hastalıkları oturumları ve yeni ürünlerin tanıtılıp yakından incelenebileceği toplantılar düzenleyeceğiz. Girişimsel kardiyolojiye ilgi duyan asistanlar ve yeni başlayan uzman hekimler için girişimsel kardiyoloji kursları 2011 yılında da devam etmektedir. Kongremizde her yıl olduğu gibi büyük ilgiyle izlenen canlı yayınları gerçekleştireceğiz ve tartışmalı olgu sunumlarına geniş olarak yer vereceğiz.

Yıllık toplantıların diğer önemli katkısı, meslektaşlarımızla sektör temsilcilerinin buluşmasını sağlaması, güzel bir sosyal ortamda birlikte hastalarımıza daha iyi hizmeti vermemizi geliştirme olanakları sunmasıdır. Bu nedenle sektör temsilcilerinin aktif katılım ve desteğini TKD Girişimsel Kardiyoloji Birliği olarak önemsiyoruz.

Siz değerli meslektaşlarımızı, özenle hazırlanmış yoğun bir bilimsel program ve yanında güzelce vakit geçireceğimiz sosyal etkinliklerin de olacağı 18. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı'na bekliyoruz.

14-17 Nisan 2011 de Antalya'da buluşmak üzere mutlu ve başarılı yıllar diler, saygılar sunarız.

Prof. Dr.  Mehmet Aksoy, TKD Genel Sekreteri 
Prof. Dr. Muzaffer Değertekin, TKD Girişimsel Başkanı
Prof. Dr. Ömer Göktekin, TKD Girişimsel Genel Sekreteri