TKD YAYINLARI

Uluslararası "Good Medical Research - IC2011 MEDICRES" Konferansı 25-27 Mart 2011'de İstanbul'da yapılacak

tkd.org.tr


Sağlık alanında yürütülen klinik araştırmaların, saha araştırmalarının ve hayvan deneylerinin planlanması, analiz edilmesi, yazılması ve yayınlanması konusunda; araştırmacıların özellikle etik, biyoistatistik ve araştırma methodolojisi konularında bilgi ve deneyimlerini arttırmak, editörlerin dergilerinde uygulayabilecekleri uluslararası standartları gündeme getirmek ve bilimsel yayınların  kalitesini  arttırmak amacıyla düzenlenen  MedicReS  International GOOD MEDICAL RESEARCH Conference, 25-27 Mart 2011 tarihlerinde İstanbul Divan Asya Oteli'nde gerçekleşecektir. MedicReS'in Oxford, Harvard, Ankara  ve Mersin Üniversiteleri ile beraber organize ettiği  ve ilki İstanbul'da gerçekleştirilecek uluslararası kongrede davetli organizasyonlar arasında COPE (Committee on Publication Ethics), WAME (Word Association of Medical Editors), ULAKBİM, BioMed, Elsevier UK, Wiley UK, ASA (American Statistical Association) yer almaktadır. 

Toplantıya bildiri özetleriniz 17 Ocak 2011'e kadar gönderebilir; konferansla ilgili ayrıntılı bilgiye  http://www.ic2011.medicres.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Konferansa indirimli erken kayıt olanağı 31 Ocak 2011'de sona erecektir.

Bilimsel yayın hazırlama, okuma ve değerlendirme süreçlerine önemli katkılar sağlayacak olan bu konferansı dikkatinize sunar, mutlu ve başarılı yıllar dilerim.