TKD YAYINLARI

Genç Araştırmacı Ödüllerine başvuru süresi 15 Mayıs 2010 akşamı doluyor

tkd.org.tr


Kardiyoloji alanında genç Türk araştırmacılarını teşvik etmek amacıyla verilen araştırma ödüllerimize başvuru süresi 15 Mayıs 2010 akşamına kadar uzatılmıştır.

Bildiğiniz gibi, Yönetim Kurulumuz 27.02.2009 tarihli toplantısında bu alandaki Birincilik Ödülüne kurucu başkanımız ve ilk Onursal Başkanımız Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan'ın, İkincilik Ödülüne ise eski başkanlarımızdan ve ikinci Onursal Başkanımız Prof. Dr. Remzi Özcan'ın isimlerini vererek bu değerli önderlerimizin anılarını ölümsüzleştirerek onların bilim insanı ve hekim kimlikleriyle genç kuşaklara örnek olmalarını sağlamayı kararlaştırmıştı.

TKD 2010 Araştırma Teşvik Ödülü'ne aday olmak isteyenlerin Kardiyoloji dalının herhangi bir alanıyla ilgili orijinal araştırmalarını 15 Mayıs 2010 tarihine kadar

Türk Kardiyoloji Derneği
Darülaceze Cad., Fulya Sok.
Ekşioğlu İş Merkezi 9/1
34384 Okmeydanı, İstanbul
Tel: 0212 - 221 17 30

adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuru yazısına aday, akademik ve mesleki kimliğini özetleyen özgeçmişi ile nüfus cüzdanı fotokopisini ve altı kopya halinde çalışmasını eklemelidir.

Araştırmada birinci yazar durumundaki Türk uyruklu hekimin 01.01.1970'ten sonra doğmuş ve sunulan araştırmanın 01.05.2010'dan önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

Ödül jürisince, zamanında ulaştırılan araştırmalar arasından en beğenilen iki araştırma 21-24 Ekim 2010'da düzenlenecek 26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde duyurulacak ve Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan Ödülüne değer bulunan araştırmanın sahibine 4,000.- TL ve Prof. Dr. Remzi Özcan Ödülüne değer bulunan araştırmanın sahibine 2,500.- TL ödül verilecektir.

Ödül Jürisi şu üyelerimizden oluşmaktadır:

Prof. Dr. Oktay Sancaktar (Başkan)
Prof. Dr. Armağan Altun
Prof. Dr. Oben Döven
Prof. Dr. Tevfik Gürmen
Doç. Dr. Mehmet Özkan

TKD Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan ve Prof. Dr. Remzi Özcan Genç Araştırmacı Teşvik Ödülleri Yönetmeliğimize web sitemizin "Diğer Yönetmelikler" sayfasından erişilebilir.

Genç araştırmacılarımıza başarılar dilerim.


Prof. Dr. Mehmet Aksoy
Genel Sekreter