TKD YAYINLARI

Dünya Kalp Günü Basın Toplantısı ve Yürüyüşüne davet
(26 Eylül 2010 Pazar saat 10.30, Taksim Anıtı önü, İstanbul)

tkd.org.tr


İlgili belge ve bağlantılar
Dünya Kalp Günü Basın Bülteni
 

Değerli Üyemiz,

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en büyük toplum sağlığı sorunu olan kalp sağlığına dikkat çekmek ve toplumumuzu bu soruna karşı bilinçlendirmek amacıyla, 26 Eylül 2010 Pazara günü Taksim Anıtı önünde gerçekleştireceğimiz basın toplantısı ve devamındaki Galatasaray'a kadar Yürüyüşte sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Bildiğiniz gibi, Dünya Kalp Federasyonu (WHF) tarafından tüm dünyada aynı günde kutlanıyor.

Önceki yıllarda önce bireylere, sonra çekirdek ailelere, daha sonra geniş ailelere seslenen ana sloganların ardından herkesi arkadaşlarıyla birlikte sağlıklı yaşam tarzlarını benimsemeye çağıran Dünya Kalp Federasyonu üyesi kardiyoloji ve kalp dernekleri geçen yıl özellikle "işyerlerinde kalp sağlığı" programını başlatmıştı.

Bu yıl bu konu bir yıldır sürdürülen araştırma sonuçlarının açıklanması ve yeni kampanya yöntemlerinin geliştirilmesiyle sürdürülecek.

Ayrıca, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Dünya Kalp Günü etkinliklerinin sponsoru olan Unilever'in koşulsuz desteğiyle üç yıl boyunca sürdürülecek yeni kampanyamız "Kalp Yaşı"nı da 26 Eylül'de başlatıyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bu Pazar günkü etkinliğimizde de bizi etkili biçimde destekleyeceğiniz umudu ve saygılarımızla.

Prof. Dr. Oktay Ergene Prof. Dr. Mehmet Aksoy
BaşkanGenel Sekreter