TKD YAYINLARI

22-25 Nisan 2010'da yapılacak Bilgi (yazılı) ve Beceri (sözlü) Değerlendirme Yeterlilik Sınavlarına başvuru kabulü başladı

tkd.org.tr


Değerli Meslektaşımız,

22-25 Nisan 2010'da İstanbul'da yapılacak 17. Girişimsel Kardiyoloji ve Aritmi 2010 Toplantıları sırasında birer Bilgi (yazılı) ve Beceri (sözlü) Değerlendirme Sınavı gerçekleştirilecektir. Önce Yazılı Sınav yapılacak ve bu sınavda başarılı olan uzmanların da aynı toplantı sırasındaki sözlü sınava girebilmeleri sağlanacaktır.

Şu ana kadar 3 başvuru gelen Yazılı Sınava 15 Nisan 2010 saat 17.00'ye kadar 7 Başvuru daha ulaşırsa yapılacak olan Bilgi Değerlendirme (Yazılı) Sınavına "eğitiminin son yılına girmiş uzmanlık öğrencilerinin" de girebildiğini özellikle çevrenizde duyurmanızı rica ederiz. Yazılı sınavda soruların çoğunluğu, kardiyoloji uzmanlığı çekirdek programına, kardiyolojinin "olmazsa olmaz" konularına dayalı olacaktır.

Bildiğiniz gibi, Beceri (sözlü) Değerlendirme Sınavına daha önce sözlü sınava girip başarılı olmuş veya Yönergemizin 5.2. maddesi gereğince, Kasım 2004'ten önce uzmanlığını almış olan kardiyoloji uzmanları girebilmektedir. Sözlü Sınav, "olgulara dayalı irdeleme semineri" biçiminde olacak ve adaylar sınava gruplar halinde alınacaktır. Beceri Değerlendirme (Sözlü) Sınavlarında en az 3 akademisyen TKYK üyesi jüride görev alacaktır.

Sınav harçları 2008'deki gibi 50 TL'dir. İsteyen uzmanlarımız TKYK web sitesindeki Sınav Başvuru Formlarını doldurarak başvurabilirler. 22-25 Nisan yazılı sınavında başarılı olup da sözlü sınava girmek isteyecek uzmanlar ikinci sınavın harcını TKD standında yatırabileceklerdir.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla.
 

Prof. Dr. Nail ÇağlarProf. Dr. Armağan Altun
TKYK BaşkanıTKYK Genel Sekreteri