TKD YAYINLARI

Yeterlilik Belgesi almak isteyen kardiyologlar 25. Kongre sırasında 23 Ekim günkü Yazılı Sınavda başarılı olurlarsa 25 Ekim günü Sözlü Sınava girebilecekler

tkd.org.tr


Değerli TKD Üyesi,

25. Ulusal Kardiyoloji Kongresi sırasında gerçekleştirilecek 6. Bilgi (yazılı) ve 16. Beceri (sözlü) Değerlendirme Sınavları için başvuru süreci başlamıştır. Bildiğiniz gibi, Yeterlilik Belgesi özellikle FESC başvurularının desteklenmesinde TKD tarafından önkoşul olarak aranmaktadır. Yeterlilik Genel Kurulumuz da tüm Ana Bilim Dalı Başkanlıklarına doçentlik başvurularının değerlendirilmesinde adayın Yeterlilik Belgesine sahip olmasına özen gösterilmesini tavsiye etmiştir.

Bu nedenle, bu kez Yazılı Sınavda başarılı olacak kardiyologların hemen Sözlü Sınava da girebilmelerine olanak sağlamak üzere,

  • 6. Bilgi (yazılı) Değerlendirme Sınavının 23 Ekim 2009 Cuma günü 13.00-16.00 arasında,
  • 16. Beceri (sözlü) Değerlendirme Sınavının 25 Ekim 2009 Pazar günü 14.45-16.30 arasında

yapılması kararlaştırılmıştır.

Daha önce de duyurduğumuz gibi, Yazılı Sınava kardiyoloji uzmanı olanlar veya uzmanlık eğitimini bitirmesine 12 ay ya da daha az süre kalmış olduğunu belgeleyen uzmanlık öğrencileri ile yabancı bir ülkede uzmanlık eğitimini tamamlayan ve o ülkenin yeterlilik sınavına girmeye hak kazanmış olanlar, T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan denklik belgesi almış olmak koşuluyla başvurabileceklerdir.

Banko maçlar dan oluşan banko kuponlar ile dolu , iddaa tahminleri , yorumlar, banko maçlar ve analizler sonucunda çıkarılmış hazır kuponlar iddaa sitesi banko kuponlar.

Beceri (sözlü) Değerlendirme Sınavına ise daha önce yazılı sınava girip başarılı olmuş veya Yönergemizin 5.2. maddesi gereğince, Kasım 2004'ten önce uzmanlığını almış olan kardiyoloji uzmanları girebilecektir.

Sınavlarda en az 3'er akademisyen TKYK üyesi jüride görev alacaktır.

Yazılı Sınavda ağırlıklı olarak kardiyoloji uzmanlık eğitiminin "çekirdek müfredatı", olmazsa olmazları sorulacaktır. Bu sınavın kapsamı hakkında geniş bilgi https://www.tkd.org.tr/tkyk/?pg=189 sayfasında görülebilir.

Sözlü sınav ise, "olgulara dayalı irdeleme semineri" biçiminde olacak ve tüm adaylar sınava birlikte alınacaktır.

Sınavlar için TKYK web sitesindeki Sınav Başvuru Formları kullanılacaktır.

Sizden çevrenizdeki henüz yeterlilik belgesi almamış kardiyologlara bu sınav olanaklarını ve "eğitiminin son yılına girmiş uzmanlık öğrencilerine" de yazılı sınava girebileceklerini duyurmanızı rica ederiz.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla.

Prof. Dr. Nail Çağlar Prof. Dr. Armağan Altun
TKYK Başkanı TKYK Genel Sekreteri