TKD YAYINLARI

8 Mart 2010 Hemşirelik Yönetmeliği ile eşzamanlı büyük atılım: "Kardiyovasküler Hemşirelik Dergisi" yayına başlıyor

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

TKD Kardiyovasküler Hemşirelik Teknisyenlik Çalışma Grubumuz yeni bir atılım daha gerçekleştiriyor: Ön hazırlıkları ve altyapısı tamamlanmış olan hakemli bilimsel Kardiyovasküler Hemşirelik Dergisi yayına başlıyor.

Editörlüğünü Prof. Dr. Nuray Enç'in, Editör Yardımcılıklarını Doç. Dr. Fisun Şenuzun ve Doç. Dr. Zeynep Canlı Özer'in yapacağı dergimiz Türkiye'de Kardiyovasküler Hemşirelik kavramının yerleşmesi, gelişmesi ve bu alanda çalışan üyelerimizin bilimsel çalışmalarını paylaşıp geliştirmeleri için çaba göstererek büyük bir boşluğu dolduracaktır.

Dört ayda bir yayınlanacak olan dergimizin süreç içinde yayın periyodunu düşüreceğine inanıyoruz. www.tkd.org.tr/cg/011/kvhd/ adresinden erişebileceğiniz dergi sayfasındaki "Yazaralara Bilgi"de belirtilen kurallara uygun olarak hazırlayacağınız kalp ve damar hastalıklarıyla ilgili her alanda hemşirelik bakımı konularındaki yazılarınızı www.JournalAgent.com/kvhd/ adresinden göndermenizi bekliyoruz.

Dünyanın ve Avrupa'nın ilk Hemşirelik Bakım Kılavuzlarını hazırlayan Kardiyovasküler Hemşirelik Teknisyenlik Çalışma Grubumuzun bu girişiminin de başarılı olacağına ve çığır açacağına inanıyoruz.

Dergimiz, çoktandır beklenen ve 8 Mart 2010 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan "Hemşirelik Yönetmeliği"nde belirtilen "Uzman Hemşirelik" kavram ve içeriğinin Kardiyovasküler Hemşirelik alanında hızla doldurulmasına büyük katkıda bulunacaktır.

İçten başarı dileklerimiz ve saygılarımızla.
 

Prof. Dr. Ömer Kozan Prof. Dr. Nuray Enç
TKD Genel Sekreteri Kardiyovasküler Hemşirelik Dergisi Editörü