TKD YAYINLARI

"Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi" sistemi kuruldu; ilk bir yıl için başvurular 15 Mayısa kadar kabul edilecek

tkd.org.tr


Değerli Meslektaşımız,

Yeterlilik Kurulumuzun 2008 sonunda hazırlamaya başladığı "Eğitim Kurumları ve Programı Değerlendirme Komisyonu", Kurum Ziyaret ve Değerlendirme Süreç ve Belgeleri tamamlanarak web sitemizden erişime sunulmuştur. Bu belgelere https://www.tkd.org.tr/tkyk/?pg=416 adresinden ulaşabilirsiniz.

Komisyonumuz her yıl 15 Mayıs tarihine kadar ulaşacak başvuruları değerlendirip bir ziyaret programı oluşturacak, başvuruda bulunan kurumlarımızı ve eğitim programlarını belirtilen düzen içinde değerlendirerek istenen düzeyde veya daha üstünde bulunan Kurum ve Programlara 5 yıl süreyle geçerli Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi verecek; ayrıca geliştirme önerilerinde bulunacaktır.

Tümüyle gönüllülük esasına göre, istekte bulunan kurumlarımıza, olanaklarımız çerçevesinde inceleme ziyaretleri yapılacak ve belgelerde belirtilen görüşmelerin ardından ziyaret raporu ilgili eğitim kurumuna bildirilecektir.

Amacımız, tüm yurt çapında Kardiyoloji Uzmanlık Eğitiminin standartlarını oluşturup süreç içinde yükseltmektir. Kardiyoloji Uzmanlarının yeterlilikleri hiç kuşkusuz eğitim gördükleri kurumların yeterliliğiyle sıkı sıkıya bağlıdır.

Uzmanlık eğitimimizle ilgili son derece kritik gelişmelerin yaşandığı bu dönemde, böyle bir girişimin kendi uzmanlık alanımızda bilimsel ve eğitsel titizliğimizi net bir biçimde ortaya koyacağına ve olumsuz eğilimleri frenleyip önleyeceğine inanıyoruz.

Yine bu çerçevede Türkçeleştirilmesi tamamlanmış olan ESC Core Curriculum belgesi de son redaksiyonun ardından pek yakında web sitemizden hizmetinize sunulacaktır.

Üstün başarı dilekleri ve saygılarımızla.
 

Prof. Dr. Nail Çağlar Prof. Dr. Armağan Altun
Başkan Genel Sekreter, Eğt. Değ. Komisyon Bşk.