TKD YAYINLARI

ACC ve ACC-i2 Kongresinin geniş özeti Post-ACC programını web sitemizde inceleyebilirsiniz

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Türk Kardiyoloji Derneği olarak Amerikan Kardiyoloji Koleji (ACC) ile birlikte hazırladığımız Post-ACC Toplantısı 24-25 Nisan 2010'da İstanbul'daki WoW Hotel ve Kongre Merkezi'nde; 17. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji ve Aritmi 2010 Toplantılarıyla birlikte yapılacaktır.

Bu toplantı, 14-16 Mart 2010'da Atlanta-ABD'de gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük üç uluslararası kardiyoloji kongresinden biri olan ACC '10 ve ACC-i2 toplantılarına katılma olanağı bulamayan Türk ve yöremiz ülkelerinden kardiyoloji uzmanlarına 9 başlık altında ACC 2010 Kongresinde sunulan en önemli yenilikleri aktarmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, her sunumun ardından bir Türk konuşmacı o konudaki yeniliklerin klinik uygulamalarımızı nasıl etkileyeceğini irdeleyecektir.

24 Nisan 2010 Cumartesi günü programın ACC-i2 Hot Topics 2010; 25 Nisan 2010 Pazar günü de ACC Hot Topics 2010 başlıklı oturumları yer alacaktır. Her iki oturumda da İngilizce sunular simültane olarak Türkçeye çevrilecektir. Toplantının bilimsel programını web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Post-ACC Toplantısına kayıt yaptıran hekimler aynı günlerde öteki salonlarda sürdürülecek 17. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji ve Aritmi 2010 Toplantılarının oturumlarını da izleyebileceklerdir.

Önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu toplantının göreceği ilgi, sonraki yıllarda da tekrarlanıp gelenekselleştirilmesini sağlayacaktır.

Yakın iletişimde olduğunuz Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden meslektaşlarınızı da bu önemli olanaktan haberdar etmenizi diler, işbirliği ve desteğiniz için teşekkür eder, saygılar sunarız.
 

Prof. Dr. Oktay ErgeneProf. Dr. Ömer Kozan
Türk Kardiyoloji DerneğiTürk Kardiyoloji Derneği
Gelecek Başkanı Genel Sekreteri