TKD YAYINLARI

17. Girişimsel - Aritmi 2010 Toplantılarımızda genç hekimler için özel kurslarımız olacak

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

TKD Girişimsel Kardiyoloji Çalışma Grubumuzun XVII. Toplantısı ile 2. Anadolu Girişimsel Kardiyoloji Kursunu, Aritmi Çalışma Grubumuzun 2010 toplantısı ve Post-ACC Toplantısını birlikte 22-25 Nisan 2010 tarihleri arasında WoW Hotel ve Kongre Merkezi'nde, İstanbul'da gerçekleştireceğiz. Toplantıların birinci duyurusu web sitemizde incelemenize sunulmuştur.

Bildiğiniz gibi, son yıllarda bu alanlardaki baş döndürücü bilimsel ve teknolojik gelişmeler nedeniyle, Kardiyak Görüntüleme ile birlikte, Aritmi ve Girişimsel Kardiyolojinin de birer "yan dal uzmanlığı" olarak kabulünü sağlamak için çaba gösteriyoruz. Bu amaçla, Bakanlık tarafından istenen Sertifikasyon Programlarını da hazırlayıp Sağlık Bakanlığı'na sunmuştuk.

Böylesine büyük önem taşıyan bu alanlarda son gelişmelerin ele alınacağı toplantılarımızın önemli birer bölümünü de genç kardiyologlara yönelik olarak titizlikle hazırlanan kurslar oluşturuyor.

Kuşkusuz birer "sertifikasyon programı" olmamakla birlikte, günümüz koşullarında bu kurslar çok büyük değer taşıyan birer eğitim fırsatıdır. Bu fırsatların değerini iyi bileceğinize ve genç meslektaşlarımızı da haberdar edip yararlanmaya yönlendireceğinize eminiz.

Ayrıca, araştırmacı ve uygulamacı meslektaşlarımızın ilginç olgularını da hem tüm katılımcılarımızla paylaşmak hem ödül programlarımızdan yararlanmak üzere, süresi içinde göndermelerini beklediğimizi anımsatmak istiyoruz.

Katılım işlemleri için, toplantıların organizasyonuyla görevlendirilmiş olan Figür Kongre Hizmetleri'ni arayabilir, şimdiden sponsorunuzu bildirerek kaydınızı yaptırabilirsiniz.Başarı dilekleri ve saygılarımızla.Prof. Dr. Ömer Kozan, TKD Genel Sekreteri
Prof. Dr. Ramazan Özdemir, TKD Girişimsel Kardiyoloji ÇG Başkanı
Prof. Dr. Sedat Köse, TKD Aritmi ÇG Başkanı