TKD YAYINLARI

Eski Genel Sekreter Yardımcılarımızdan, Hacettepe Tıp Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Neşet Aytan'ı yitirdik

tkd.org.tr


Prof. Dr. Neşet Aytan
1970-71 döneminde TKD Genel Sekreter Yardımcılığı yapan, derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar üyesi olan Prof. Dr. Neşet Aytan'ı dün yitirdik. Cenazesi 28 Temmuz 2009'da Muğla Kurşunlu Camii'nden kaldırılıp Muğla'daki Aile Mezarlığına defnedilecektir.

Dr. Aytan 1927'de İstanbul'da doğmuş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1952'de bitirip aynı fakültede 1957 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuş; Kardiyoloji ihtisasını 1962'de University of Pennsylvania, Philadelphia'da tamamlamıştı.

1964'te Doçent, 1970'te Profesör olan Dr. Aytan, emekliliğine kadar Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalıştığı Hacettepe Tıp Fakültesi'nin dördüncü Dekanı olarak seçilip 3 Temmuz 1975-3 Temmuz 1978 döneminde dekanlık görevi yapmıştı.

Emekli olduktan sonra da uzun süre İstanbul'da hekimlik yapan değerli hocamız seçkin bir bilim insanı ve hekim olarak örnek oluşturmaya devam edecektir. Prof. Dr. Neşet Aytan'a Tanrı'dan rahmet, kaybından dolayı değerli ailesine ve tüm kardiyoloji camiasına başsağlığı dileriz.

Prof. Dr. Çetin ErolProf. Dr. Ömer Kozan
BaşkanGenel Sekreter