TKD YAYINLARI

Kardiyak Görüntüleme ÇG 12. Toplantısında EAE Ortak Oturumu ve ÇKBT Kursu Antakya'nın konaklama kapasitesini zorluyor.

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Türk Kardiyoloji Derneği Kardiyak Görüntüleme Çalışma Grubumuz 12. Toplantısını 7-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında Antakya'da gerçekleştirecektir. Toplantımızda kardiyak görüntüleme alanındaki son gelişmeler tartışılacağı gibi, bu konu ile yeni ilgilenmeye başlayan arkadaşlar için klasik bilgiler de tekrarlanacaktır. Bu toplantımızda değerlendirme kurulu tarafından seçilen vakalar Türk Kardiyoloji Derneği arşivi dergisinde e-vaka olarak yayınlanacaktır. Bu sene ilk kez yapılacak olan The European Association of Echocardiography (EAE) ile ortak oturumda ekokardiyografinin çok güncel konuları olan üç boyutlu ekokardiyografi, kontrast ekokardiyografi ve deformasyon görüntüleme ile ilgili bilgilerimizi artıracak, bu konunun uzmanları ile tartışma imkanı bulacak ve pratikler yapacağız. Ayrıca ilk defa bu sene TKD tarafından düzenlenen Kardiyak Çok Kesitli Bilgisayarlı Tomogrofi (ÇKBT) ile ilgili bir kursa ev sahipliği yapacağız.

Özellikle de Medeniyetler Şehri olarak bilinen Antakya'da otel yatak kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle kongre kayıt ve konaklama işlemlerinizi bir an önce yaptırmanızı öneririz.

Düzenleme Kurulu olarak bizler çok heyecanlıyız. Sizlerinde bu heyecana ortak olmanızı istiyor, tarih boyunca kültürlerin kaynaştığı Antakya'da ilkbaharın güzelliklerini ve modern tıbbın gelişimini birlikte yaşamak için hepinizi toplantımıza bekliyoruz.
 

Prof. Dr. Ömer KozanDoç. Dr. Necla Özer
TKD Genel SekreteriTKD Kardiyak Görüntüleme ÇG Başkanı