TKD YAYINLARI

17-20 Mayıs 2014 Avrupa Kalp Yetersizliği Kongresi'ne bildirilerinizi 14 Ocak 2014'e dek gönderebilirsiniz.

tkd.org.tr
Avrupa Kardiyoloji Derneği’ne (ESC) bağlı, Kalp Yetersizliği Birliği (HFA) tarafından düzenlenen Avrupa Kalp Yetersizliği 2014 Kongresi, 17-20 Mayıs 2014 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina kentinde yapılacaktır.

İlk defa Dünya Akut Kalp Yetersizliği Kongresinin de yapılacağı toplantıda, korunmadan cihaz tedavisine kadar pek çok alanda kalp yetersizliğiyle ilgili son gelişmeler ve yenilikler ele alınacak. Ayrıca, kongre, klinik araştırmaların sunulacağı, uzmanları ile tartışılıp fikir alışverişinde bulunulabileceği bir ortam oluşturuyor. 

Toplantı organizatörleri sizi de bilimsel programa destek olmaya ve klinik araştırmalarınızı bildiri olarak göndermeye davet ediyor. İlginç olgu bildirilerinin de poster bildiri sunumu için kabul edildiğini hatırlatmak isteriz. Bildiri gönderimi 14 Ocak 2014’e dek http://www.escardio.org/congresses/heart-failure-2014/scientific-programme/Pages/abstracts.aspx adresine yapılabilecek. Kabul edilen bildiriler için Kongre Bilimsel Komitesi tarafından resmi Kabul Yazısı Şubat 2014’de email ile gönderilecek ve Impact faktörü 5.3 olan European Journal of Heart Failure dergisinde yayınlanacaktır.

Ayrıca,kabul edilen bildirilerini kendileri sunacak olan araştırmacılar arasından

  • Birincilere 1000 €,
  • İkinci ve Üçüncülere 250’şer € ödül ile
  • her üçüne 400 € seyahat desteğini içeren

Genç Araştırmacı Ödülleri ile Hemşire Araştırmacı Ödülleri de verilecektir. Genç Araştırmacı Ödülleri için adayların 20 Mayıs 1978’den sonra doğmuş olmaları gerekmektedir. Hemşireler için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

2013’te Lizbon’da yapılan Kalp Yetersizliği Kongresine 1500’ü aşkın bildiri gönderilmiş, 4000’in üzerinde hekim ve hemşire katılmıştı.

Türk Kardiyoloji Derneği Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu ile HFA arasında giderek artan işbirliği çerçevesinde, böylesine önemli bir kongrede, Türkiye’nin hakettiği oranda temsil edilmesi, aktif olarak bilimsel programda yer alması ve kalp yetersizliği alanında bilimsel potansiyelini ortaya koyması açısından önemli bir fırsat yaratacaktır.

Başarı dilekleri ve saygılarımla.

Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol
Genel Sekreter