TKD YAYINLARI

Prof. Dr. M.E. Güçhan ve Prof. Dr. R. Özcan Genç Araştırmacı Ödüllerimize başvurular 1 Mayıs akşamı sona eriyor.

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Kardiyoloji alanında genç Türk araştırmacılarını teşvik etmek amacıyla, Derneğimizin başlattığı araştırma ödülleri, 2009 yılında da verilecektir.

Yönetim Kurulumuz 27.02.2009 tarihli toplantısında bu alandaki Birincilik Ödülüne kurucu başkanımız ve ilk Onursal Başkanımız Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan'ın, İkincilik Ödülüne ise eski başkanlarımızdan ve ikinci Onursal Başkanımız Prof. Dr. Remzi Özcan'ın isimlerini vererek; bu değerli önderlerimizin anılarını ölümsüzleştirmeyi ve onların ortaya koydukları unutulmaz bilim insanı ve hekim kimlikleriyle genç kuşaklara örnek olmalarını sağlamayı kararlaştırmıştır.

TKD 2009 Araştırma Teşvik Ödülü'ne aday olmak isteyenlerin Kardiyoloji dalının herhangi bir alanıyla ilgili orijinal araştırmalarını 1 Mayıs 2009 tarihine kadar

Türk Kardiyoloji Derneği,
Nish İstanbul A Blok Kat: 8 No: 47-48
Çobançeşme, Sanayi Cd. 11, Yenibosna, Bahçelievler
34196 İSTANBUL
Tel: 0212 - 221 17 30

adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuru yazısına aday, akademik ve mesleki kimliğini özetleyen özgeçmişi ile nüfus cüzdanı fotokopisini ve altı kopya halinde çalışmasını eklemelidir.

Araştırmada birinci yazar durumundaki Türk uyruklu hekimin 01.01.1969'dan sonra doğmuş ve sunulan araştırmanın 01.05.2009'dan önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

Ödül jürisince, zamanında ulaştırılan araştırmalar arasından en beğenilen iki araştırma 22-25 Ekim 2009'da düzenlenecek 25. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde duyurulacak ve Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan Ödülüne değer bulunan araştırmanın sahibine 4,000.- TL ve Prof. Dr. Remzi Özcan Ödülüne değer bulunan araştırmanın sahibine 2,500.- TL ödül verilecektir.

Ödül Jürisi şu üyelerimizden oluşmaktadır:
Prof. Dr. Vedat Aytekin (Başkan)
Prof. Dr. Armağan Altun
Prof. Dr. Ali Ergin
Prof. Dr. Tevfik Gürmen
Doç. Dr. Mehmet Özkan

TKD Prof. Dr. Muzaffer Esat Güçhan ve Prof. Dr. Remzi Özcan Genç Araştırmacı Teşvik Ödülleri Yönetmeliğimize web sitemizin "Diğer Yönetmelikler" sayfasından erişilebilir.

Genç araştırmacılarımıza başarılar dilerim.

Prof. Dr. Ömer Kozan
Genel Sekreter