TKD YAYINLARI

KV risk modeli RİSKMATİK'i cep telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

"Kalbinizi koruyun, içinde sevdikleriniz var" kampanyamız çerçevesinde geliştirilen "Risk Hesaplama Programı" daha hızlı, etkili ve yaygın kullanım amacıyla, cep telefonlarına uyarlandı.

Türkiye'deki üç GSM operatöründen hangisini kullanırsanız kullanın, RİSKMATİK adı verilen bu programı cep telefonunuza ücretsiz indirmek için Risk yazıp 1599'a SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

Türkiye'de en yaygın kullanılan cep telefonlarının tercih edilen birçok modeli bu yazılımı desteklemektedir.

Bildiğiniz gibi, amacımız dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl ölümlerin neredeyse yarısına neden olan kalp damar hastalıklarına yakalanma hızını azaltmak, yakalanmış olanların yaşam kalitelerini artırmak; bunun için de öncelikle herkesin kalp damar hastalıkları riskini öğrenmesini sağlamaktır.

Birinci basamak sağlık hizmeti veren hekimlerimizin, kendilerine hangi yakınmayla başvurulursa başvurulsun, her erişkin hastanın kalp damar riskini de hızla saptayıp bildirmesinin bu genel sağlık seferberliğimizde çok büyük etkisi, katkısı olacaktır.

Son yıllarda yapılan çalışmalar, risk bir yana, insanlarımızın hipertansiyon, diyabet gibi yaşamsal hastalıklara yakalandıklarını bile bilmeden yaşadıklarını ve basit tedavilerle kontrol altına alınabilecek bu hastalıklar yüzünden geri dönüşü olmayan çok ağır sonuçlarla karşılaştıklarını ortaya çıkarmıştır.

Bu ortak çabalarla kalp ve damar hastalıklarının bireysel, ailevi ve toplumsal yükünü azaltmak için, sizi RİSKMATİK'i hem kullanmaya hem tanıdığınız tüm hekimlere duyurmaya davet ediyorum.

Başarı dilekleri ve saygılarımla.Prof. Dr. Ömer Kozan
Genel Sekreter


Destekleyen telefon modelleri