TKD YAYINLARI

TKD Türk ve Akraba Topluluklar Araştırma Görevlisi Burs Programı başlatıyor. İlk dönem başvuru süresi 31 Temmuz 2011'e kadar

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Yönetim Kuruumuz gelen başvuruları değerlendirerek, Türk Dünyası Kardiyoloji Birliği çalışmaları kapsamında yeni bir burs programı başlatmıştır.

Bu çerçevde, her yıl, en az 6 aydır Türkiye'de bir Kardiyoloji Uzmanlık Eğitimi Kurumunda eğitim görmekte olan Türk ve Akraba topluluklardan 3 ihtisas öğrencisine burs verilecektir.

Her yıl 31 Temmuz'a kadar toplanacak başvurular TKD Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek belirlenecek bursiyerlere aynı yıl Eylül ayında burs ödemesi başlatılacak; bursiyerimizin bursu her yıl sonunda ihtisas yaptığı merkezden, ihtisasına devam ettiği ve klinik başkanından maddi durumunda herhangi bir değişiklik olmadığına dair belge getirmesi halinde en çok 4 yıl süreyle verilecektir.

Burs tutarı her yıl TKD Yönetim Kurulu tarafından belirlenecektir.

Başvuru koşulları https://www.tkd.org.tr/pages.asp?pg=451 adresinden erişilebilen TKD Türk ve Akraba Topluluklar Araştırma Görevlisi Burs Yönetmeliği'nde belirtilmektedir.

Gelecekte olanaklar ve alınabilecek ek kaynaklarla artırılması umulan bursumuzun dost, kardeş ve akraba ülkelerden zor koşullarda ülkemizde ihtisas yapan genç meslektaşlarımıza yararlı olması dileği ve saygılarımızla.

 

Prof. Dr. Oktay Ergene 
Başkan
Prof. Dr. Mehmet Aksoy
Genel Sekreter