TKD YAYINLARI

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nu yitirdik. Cenazesi 24 Ocak Perşembe öğle namazından sonra, Ankara Kocatepe Camii'nden kaldırılacak.

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Derneğimizin 1983'ten beri üyesi olan Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nun vefatını üzüntüyle öğrendik. Cenazesi 24 Ocak 2008 Perşembe öğle namazından sonra Ankara Kocatepe Camii'nden kaldırılacaktır.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu 1970'te Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. İç Hastalıkları ihtisasını 1975'te aynı fakülteden, Kardiyoloji ihtisasını 1978'de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldı.

1981'de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Doçent, kurucusu olduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında 1988'de Profesör oldu.

Kocaeli Tıp Fakültesi'nin kurucu dekanlığı ardından 1998-2006 arasında iki dönem Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü yaptı. 1999 Depreminden sonra üniversitenin hızla toparlanıp adeta yeniden kurulmasını sağladı. Vefatına kadar da Kocaeli Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürdü.

Seçkin yöneticiliğinin yanında üretken bir bilim adamı olan Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nun Türkçe ve İngilizce dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı.

FESC unvanına da sahip olan Komsuoğlu TKD'nin Ekokardiyografi, Hipertansiyon, Aritmi ve Kalp Yetersizliği Çalışma Gruplarının da üyesiydi.

Türk kardiyovasküler tıbbına büyük hizmetleri geçmiş olan; 61 yaşında, uzun süre direndiği kanser nedeniyle yitirdiğimiz değerli üyemize Tanrıdan rahmet, eşi Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu ile tüm aile üyelerine ve Türk Kardiyoloji Camiasına başsağlığı dileriz.


TÜRK KARDİYOLOJİ DERNEĞİ
Yönetim Kurulu