TKD YAYINLARI

4. Uluslararası Tıp Konferansı bu yıl 7-9 Ekim'de, İstanbul'da, TKD himayesinde yapılacak

tkd.org.tr


Değerli Üyemiz,

Bugüne dek Kabartay-Balkarya'nın başkenti Nalçik'te düzenlenen Uluslararası Tıp Konferansı'nın dördüncüsü bu yıl 7-9 Ekim'de, İstanbul'da, TKD himayesinde yapılacak. Konferansın resmi dili İngilizce ve Rusça olacak.

Genel Tıp ve Diş Hekimliği konularını içeren Konferansa bildiri gönderip katılmak isteyecek üyelerimiz için Kongre Başkanı ve Yerel Başkanının konuyla ilgili duyurusunu aşağıda dikatinize sunuyoruz.

İlgilendiğiniz takdirde geniş bilgiye ve iletişim adreslerine, web sitemizin "TKD destekli uluslararası toplantılar" pencerelerindeki konuyla ilgili duyuruya tıklayarak erişebilirsiniz.

Başarı dilekleri ve saygılarımızla.
 

Prof. Dr. Oktay Ergene
Başkan
Prof. Dr. Mehmet Aksoy
Genel Sekreter


Değerli Meslektaşımız,

“Çağdaş Tıpta Gelişmeler” konulu 4. Uluslararası Tıp Konferansı, Rusya Federasyonuna bağlı Kabartay-Balkar Federe Cumhuriyeti  Nalçik Devlet Üniversitesi, Arabmed in Europa Derneği ile Türkiye, Ürdün ve Avrupa Kafkas Dernekleri Federasyonları tarafından, Türk Kardiyoloji Derneği himayesinde, 7-9 Ekim 2011 tarihinde İstanbul’da düzenlenmiştir.

Bu kongrenin düzenlenmesinde amaç, tıp alanındaki teknolojik gelişmeler ile ilgili deneyimlerin paylaşılmasına olanak sağlamak yanı sıra, güzel vatanları Kafkasya’yı korumak için yüzyıllar süren savaştan sonra ülkelerinden sürgün edilenlerin bugün en büyük çoğunluğu Türkiye’de olmak üzere, Arap Ülkeleri, Avrupa Ülkeleri, Amerika ve Kanada’da yaşayan torunlarından tıp mensubu olanları,  halen  Kafkasya’da yaşamakta olan tıp mensupları ile bir araya getirmek, ayrıca, kongre programında yer alan sosyal ve kültürel etkinliklerle, tüm katılımcıların özgün Kafkas gelenekleri ve kültürü hakkında bilgi edinmesini sağlamaktır.

Dünya’nın birçok ülkesinden çok sayıda doktoru bir araya getirmek amacıyla toplantı multidisipliner düzenlenmiş olup, bilimsel program, iki tam günlük süre içinde, çeşitli dallarda doktorların bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri şekilde, başvurulara göre kesinleştirilecektir. Kalan süre, gezi ve kültürel etkinlikleri içeren sosyal program ile doldurulacaktır.

Kongre dili İngilizce ve Rusça olup, bu iki dil arasında simultane tercüme yapılacaktır

Bu toplantıya bir sözlü sunum ile katılmak isterseniz ve 20 Temmuz 2011 tarihine kadar, İngilizce sunum özetini, kısa özgeçmişiniz ile birlikte, aşağıdaki e-mail adresine gönderirseniz, özet kitapçığında basılacaktır.

Katılımınız ve katkılarınızla zenginleştireceğiniz konferansta birlikte olmayı ümit ediyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyoruz.

 

Prof. Dr. Faidi Omer Mahmoud
Kongre Başkanı
Kalp Cerrahı
Universite Kalp Merkezi
Erlangen, Almanya
Prof. Dr. Gunsel (Shurdum) Avci
Kongre Yerel Başkanı
Konsultan Kardiyolog
Memorial Hastanesi
İstanbul, Türkiye
E-mail : adige_lad@yahoo.com