GENEL BİLGİLER

Yaka Kartı
Kongre alanına girecek her misafirimizin gerekli kayıt işlemini tamamlamış ve yak kartını almış olması gerekmektedir. Tüm kongre alanlarına giriş ve çıkışlarda yaka kartı kontrolü yapılacaktır, yaka kartlarının kongre boyunca takılması zorunludur. 27. Kongre ve 7. TDKB bilimsel oturum salonları, yalnızca bu programlara kayıt yaptırmış olan katılımcıların girişine açık olacaktır.

Toplantı Merkezi
Haliç Kongre Merkezi, Sütlüce – İstanbul adresindedir. 3. Haliç Köprüsü Sütlüce ayağının batısında yer almaktadır.

Kredilendirme
27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, TTB-STE Kredilendirme Kurulu ve "Avrupa Kardiyoloji Yeterlilik Kurulu (European Board for Accreditation in Cardiology - EBAC)" tarafından kredilendirilecektir.

Sağlık Bakanlığı ve SGK Onayı
Kongreye kayıtlı hekimlerin, geçmiş yıllarda olduğu gibi, Sağlık Bakanlığı ve SGK kuruluşlarındaki görevlerinden izinli sayılabilmeleri olanağı sağlanacaktır. Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir.

Sergi Alanları
İlaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmalara geniş bir alan ayrılmıştır. Sergi alanlarına girişte kayıt yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

Salon Teknik Ekipmanı
Tüm salonlarda LCD data projektör, bilgisayar, DVD player ile diğer standart ses ekipmanları bulunacaktır. Konuşmacıların, bu malzemelerin dışındaki ihtiyaçlarını Global Turizm Organizasyon’a 10 Ekim 2011 tarihine kadar bildirmeleri rica olunur.

En İyi Bildiri Ödülü
27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'ne gönderilen bildiriler arasından Bildiri Özetleri Değerlendirme Kurulu'nun en yüksek puan verdiği 3 bildirinin her birine 1250.-TL ödül verilecektir. Sonuçlar açılış töreninde duyurulacaktır.

Poster Ödülü
12. En iyi Poster Ödülü, her gün tahsis edilecek monitörlerden sürekli erişime açık bulunacak elektronik posterler arasından Poster Seçim Kurulu'nca hem içerik, hem de göze en iyi hitap eden ve sunuş yönünden en iyisi olarak belirlenen 2 posterin sahibine başarı belgesi ve 600.-TL ödül verilecektir.

Bildiri Özetleri Kitabı
Sözlü ve poster bildiri özetleri Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi'nin özel sayısında yayımlanacaktır. Poster bildirileri, bildiri özetleri kitabında, sözel bildiri sunuları ayrıca kongre interaktif cd'sinde yer alacaktır.

Kongre Dili
Kongre dili Türkçedir. İngilizce sunumlarda simultane çeviri olacaktır. Istanbul update salonunda Arapça, İngilizce ve Rusça çeviri olacaktır.

Posterler
Posterler; poster olarak hazırlanacak ve kongre web sitesi üzerinden toplanacaktır. Konuya ilişkin detaylı bilgiler kongre web sitesinde "Poster Nasıl Hazırlanır?" bölümündedir.

Web Sayfası
Tüm bilgileri güncel olarak  www.tkd.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

İKYD Kursu
Kongremiz çerçevesinde 27-28 Ekim 2011 tarihlerinde İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu düzenlenecektir. Kurs kayıt koşullarını www.tkd.org.tr  adresinden takip edebilirsiniz. Bu kursumuza ayrı kayıt bedeli ödenmesi gerekmektedir. 2 tam gün sürecek ve her gün öğleye kadar kuramsal, öğleden sonra maketler üzerinde cihazlarla bire bir uygulamalı eğitim yapılacak olan bu kursa devam zorunludur ve kurs sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olacak katılımcılara Sağlık Bakanlığı tarafından da kabul edilen 2 yıl geçerli “başarı sertifikası” verilecektir.

Kurs Kayıtları
27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi Bilimsel Programı içinde yer alacak İKYD dışı kurslara yalnızca 40’ar kayıt alınacaktır. Bu kurslara ancak 27. Kongreye kesin kayıt yaptıranlar ayrıca “online kayıt” başvurusu yaparak katılabilecekler; kontenjan dolunca kurs kayıtları kapatılacaktır. Bu kurslara katılanlara özel TKD 27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi Kurs Katılım Sertifikası verilecektir.

LookUs & OnlineMakale