Değerli Meslektaşlarımız

Türk Kardiyoloji Derneği yıl boyunca çeşitli eğitim programları ve etkinlikler düzenlemenin yanı sıra her zaman olduğu gibi Ekim 2016’da da Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi’ni gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Hem katılımcı sayısı hem yüksek kalitedeki bilimsel içeriği ile ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen bilimsel toplantılardan biri olan kongremizin zengin bilimsel programı, Kardiyologlar ve Kardiyoloji Asistanlarının yanı sıra İç Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Kalp Damar Cerrahisi, Nöroloji, Nöroşirürji, Endokrinoloji, Nefroloji, Gastroenteroloji, Aile Hekimliği gibi çok çeşitli alanlardan tüm katılımcılarımıza hitap edecek geniş bir yelpazede doyurucu bir içerikle hazırlanmaktadır.

32. Kongremiz de, uzun süredir büyük bir başarıyla kongremize ev sahipliği yapan Antalya’nın yeni ve güzel bir tesisinde, Regnum Carya Otel Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.

Kongremizi Kardiyoloji alanında bölgenin lider toplantısı yapma hedefimiz devam etmektedir. Bu yıl gerçekleştireceğimiz Kongremize Avrupa Kardiyoloji Derneği üye ülkelerinden meslektaşlarımızın yanı sıra başka kıtalardan meslektaşlarımız da katılacaklardır. Geçen yıl 3000’e yakın kişinin katıldığı kongremize katılımın bu yıl daha da artmasını bekliyoruz.

Kongremizde sizler için en iyi programı hazırlamaya gayret ettik. "Sempozyumlar", "Karşıt Görüş" ve "Nasıl Yapalım" oturumları ile kalp ve damar hastalıklarıyla ilgili son bilgilerimizi güncelleyip tartışacağız. Her oturumumuzda Türkiye’den ve dünyadan konularında büyük ağırlığı olan değerli konuşmacılar ve tartışmacılar yer alıyor. ESC, ACC, Türk Dünyası Kardiyoloji Birliği, EHRA ve EAPCI ile ortak oturumlarımızın dikkatle izleneceğine inanıyoruz.

Uluslararası boyutu bu yıl daha da güçlenen kongremiz yine hem TTB hem EBAC tarafından kredilendirilecektir. Bu yıl da, geçen yıl olduğu gibi, hakemlerimiz tarafından değerlendirilip Sözlü ve Poster Sunuma kabul edilecek bildiriler SCI-E indeksinde yer alan dergimiz The Anatolian Journal of Cardiology ’nin özel ekinde yayınlanacak; hakemlerimizden en yüksek puanı alacak En İyi Sözlü Bildiri ve her gün asılacak posterler arasından uluslararası jürimizce belirlenecek Günün En İyi Posteri Ödüllerimiz bu Kongremizde de verilecektir.

Kongremizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız. Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden gönderdikleri, özenle seçilmiş konularda, titizlikle hazırlanmış bildirileriyle ve klinik uygulamalar sırasında karşılaştıkları dikkat çekici olgularla Kongremizi güçlendiren tüm katılımcı yazar ve meslektaşlarımıza; her yıl olduğu gibi bu yıl da yüksek sayıda bildiri ve olguyu titizlikle değerlendirmeye gönüllü katkıda bulunacak uluslararası ve Türk hakemlerimize şükran borçluyuz.

20-23 Ekim 2016 ‘da 32. Ulusal Kardiyoloji Kongremizde buluşmak, bilgilerimizi paylaşmak dileği ve saygılarımızla.

  • Prof. Dr. Mahmut Şahin, FESC
    TKD Başkanı

  • Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol
    TKD Gelecek Başkanı