Önemli Tarihler

Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarımız,

Öncelikle sağlık, sosyal, eğitim, ekonomi alanlarında tüm dünya ülkelerini ve ülkemizi son derece olumsuz etkilemiş olan Covid-19 pandemisi sırasında kaybettiğimiz meslektaşlarımızın, vatandaşlarımızın ailelerine ve tüm dünya ülkelerine başsağlığı, tüm hastalara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin normal yaşantıya kademeli olarak geçme planı çerçevesinde alınan kararları uygulamak, Sağlık, İçişleri ve Turizm Bakanlıklarımız tarafından belirlenen koruma önlemlerini almak kaydı ile “Türk Kardiyoloji Derneği 36. Uluslararası Kardiyoloji Kongresi” planımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Türk Kardiyoloji Derneği yıl boyunca çeşitli eğitim programları ve etkinlikler düzenlemenin yanı sıra her zaman olduğu gibi 1-4 Ekim 2020 tarihinde “Uluslararası Kardiyoloji Kongresi” ni 57. Kuruluş yılına yakışır bir seviyede gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Hem katılımcı sayısı hem yüksek kalitedeki bilimsel içeriği ile ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen bilimsel kongrelerden biri olan aktivitemizin zengin içeriğini tüm katılımcılarımıza hitap edecek geniş bir yelpazede doyurucu bir bilimsel program ve değişik sosyal etkinlikler ile sunmayı planlamaktadır.

Kongremizi Kardiyoloji alanında bölgenin lider toplantısı yapma hedefimiz devam etmektedir. Bu yıl gerçekleştireceğimiz kongremize Avrupa Kardiyoloji Derneği üye ülkelerinden meslektaşlarımızın yanı sıra başka kıtalardan meslektaşlarımız da katılacaklardır. Geçen yıl 2000’in üzerinde kişinin katıldığı kongremize katılımın bu yıl daha da artmasını bekliyoruz. Kongremizde sizler için en iyi programı hazırlamaya gayret ettik. “Sempozyumlar”, “Karşıt Görüş” ve “Nasıl Yapalım” oturumları ile kalp-damar hastalıklarıyla ilgili son bilgilerimizi güncelleyip tartışacağız. Bu yıl ilk kez yapılacak olan “Odaklı Toplantılar” ile klinik ve temel bilimleri birleştiren konuları ayrıntılı olarak tartışacağız. “Genç Kardiyologlar Oturumları” adı altında genç arkadaşlarımızın oluşturduğu ve başarı ile yürütülen programın salon kapasitesinin üzerinde talep görmesi nedeni ile büyük salonda “TKD Genç Oturumları” adı ile yer alacağını mutlulukla duyuruyoruz. Önceki yıllardaki yoğun ilgi nedeniyle sayısını artırdığımız, sertifika verilen “İnteraktif Kurslar” ile bilgilerimizin yanı sıra becerilerimizi de geliştireceğiz. “Gençler Yarışıyor” her yıl olduğu gibi heyecanlı anlar yaşatmaya devam edecek.

Her oturumumuzda Türkiye’den ve dünyadan konularında büyük ağırlığı olan değerli konuşmacılar ve tartışmacılar yer alıyor. ESC, ACC, Rusya Kardiyoloji Derneği, Türk Dünyası Kardiyoloji Birliği, EACVI, ACCA, EHRA, EAPCI, EAS ve HFA ile ortak oturumlarımızın dikkatle izleneceğine inanıyoruz.

1 - 4 Ekim 2020’de 36. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongremizde buluşmak, bilgilerimizi paylaşmak, dileği ve saygılarımızla,


Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol Prof. Dr. Vedat Aytekin
TKD Başkanı TKD Gelecek Başkanı
  Kongre Bilim Kurulu Başkanı