Davet

 


 

Sevgili Meslektaşlarımız,

Yirmi beşincisini düzenlediğimiz Ulusal Kardiyoloji Kongremiz katılımcı sayısı ve yüksek kalitedeki bilimsel içeriği ile ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen bilimsel kongrelerden biridir. Yirmi beşincisi olması nedeniyle özel önem verdiğimiz Kongremizi iki kıta üzerinde kurulu bir Dünya Kenti ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’da, Haliç Kongre Merkezi'nde yapıyoruz.

22-25 Ekim 2009 tarihinde yapılacak olan Kongremizi önceki yıllardan farklı olarak Cuma-Pazar günlerinde gerçekleştireceğiz. Böylece yoğun iş temponuzu bozmadan sizlere daha verimli bir toplantı zamanı sunmuş olacağız.

Kongremizde sizler için en iyi programı hazırlamaya gayret ettik. "Sempozyumlar", "Karşıt Görüş" ve "Nasıl Yapalım" oturumları ile kalp-damar hastalıklarıyla ilgili son bilgilerimizi güncelleyip tartışacağız. Geçen yıllardaki yoğun ilgi nedeniyle bu yıl sayısını artırdığımız, sertifika verilen "Görüntülü İnteraktif Kurslar" ile bilgilerimizin yanı sıra becerilerimizi de geliştireceğiz.

Geçen yıl başlattığımız, kardiyoloji uzmanlığı dışındaki meslektaşlarımızca da büyük ilgi gören, güncel temel bilgilerin günlük pratiğe yönelik verildiği "Günlük Uygulamada Kardiyoloji" oturumlarımızı tüm kardiyoloji pratiğini kapsayacak şekilde genişlettik.

25. Kongremizde önemli bir yenilik yaptık. “OOO Oturumu” adını verdiğimiz “Olgu Odaklı Oturumlar oluşturduk. Bu oturumlarda olgu temelli bir tartışma ortamı oluşturarak güncel bilgi ve klinik uygulamaları etkileşimli olarak katılımcılara sunmayı amaçladık.

Çok sayıda seçkin yabancı konuşmacımızın yer alacağı bilimsel programımız içerisinde ayrıca Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC), Amerikan Kardiyoloji Koleji (ACC), Yunanistan ve Polonya Kardiyoloji Dernekleri ile ortak oturumlarımız olacak.

Ulusal ve uluslararası bilimsel araştırmaları poster ve sözlü sunumlarla tartışma ve öğrenme olanağı sağlayan Kongremiz’de her yıl olduğu gibi bu yıl da bildiri ödülleri verilecektir. Kabul edilen bildiriler Pubmed, IndexMedicus, MEDLINE, IndexCopernicus, EMBASE (Excerpta Medica) ve TÜBİTAK ULAKBİM Türk Tıp Dizini’nde yer alan bilimsel dergimiz TKD Arşivi özel ekinde yayınlanacaktır.

Yirmi beşincisi olması nedeniyle özel bir sosyal program da hazırladığımız Ulusal Kardiyoloji Kongremiz’de 22-25 Ekim 2009 tarihinde buluşmak, bilgilerimizi paylaşmak dileği ve saygılarımızla.  

 

Prof. Dr. Çetin Erol
Başkan
Prof. Dr. Oktay Ergene
Gelecek Başkan ve Bilim Kurulu Başkanı


European Board for Accreditation in Cardiology
25. Ulusal Kardiyoloji Kongresi Avrupa Kardiyoloji Akreditasyon Kurulu (EBAC) tarafından 11 uluslararası sürekli tıp eğitimi puanı ile kredilendirilmiştir. Her katılımcı sadece eğitim faaliyetiyle geçirilen saatlerin kredisini talep edebilir. EBAC, Avrupa Uzman Hekimler Birliği’nin (UEMS) bir kuruluşu olan Sürekli Tıp Eğitimi Avrupa Akreditasyon Konseyi (EACCME) ile işbirliği içinde faaliyet göstermektedir.
 
LookUs & Online Makale