TKD YAYINLARI

EUROECHO – Imaging 2013 İstanbul’da, 11 - 14 Aralık 2013’te gerçekleştirilecek.

tkd.org.tr
Değerli Üyemiz,

ESC’ye bağlı Avrupa Kardiyovasküler Görüntüleme Birliği (European Association of Cardiovascular Imaging - EACVI)’nin 17. Yıllık Toplantısı EUROECHO - Imaging 2013 İstanbul’da, 11 - 14 Aralık 2013’te gerçekleştirilecektir. 

Bu toplantının ana temaları Kalp Yetersizliği ve Girişimsel Kardiyolojide Görüntüleme olarak belirlenmiştir. 

Toplantıda ekokardiyografinin her alanının yanı sıra öteki kardiyovasküler görüntüleme yöntemleri konusundaki en yeni araştırmaların sonuçları ve klinik bulgular tartışılacaktır.

Toplantıyla ilgili gelişmeleri ve açıklanacak Bildiri Kabul Takvimini size düzenli olarak duyuracağız. Ayrıca, kaynağından da izlemek isterseniz, http://www.escardio.org/congresses/euroecho2013/Pages/welcome.aspx  adresini düzenli olarak ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemizde yapılacak –bizim ulusal Kardiyak Görüntüleme Toplantılarımızdan daha sonra başlamış olan- bu toplantıda Türk Ekokardiyogarifisinin bilgi ve deneyim birikimini en iyi biçimde yansıtmamız ve EACVI içindeki ağırlığımızı artırmamız gerektiğini; 35 yaşından genç ekocular için daha da avantajlı EACVI üyelik olanağı bulunduğunu tekrar anımsatır, başarılar dileriz.

 

Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol
Genel Sekreter 
Doç. Dr. Omaç Tüfekçioğlu
TKD Kardiyak Görüntüleme ÇG Başkanı