Kalp Yetersizliği Elektronik Haber Bülteni Yıl: 14 Sayı: 4 / 2022


Kalp Yetersizliği ÇG
Yönetim Kurulu


Başkan:
Dr. Ahmet Çelik
Üye
Dr. Barış Kılıçaslan
Üye
Dr. Özlem Yıldırımtürk
Üye
Dr. Tolga Sinan Güvenç


Katkıda Bulunanlar:
Dr. Ali Kemal Kalkan
Dr. Senem Hasırcı
Dr. Zeynep UlutaşGeçmiş anket sonuçları

Bülten İstek Formu


4--824--82

KY Bülteni - (<p align="justify">Değerli Meslektaşlarım,<br> <br> Amerikan Kalp Derneği’nin 2022 bilimsel toplantısı bu yıl Şikago, Illinois’de gerçekleştirilmiş olup toplantıya hem canlı olarak hem de online olarak katılım imkanı sağlanmıştır. Her ne kadar kongrenin ana oryantasyonu kalp yetersizliği olmasa da ve bu yıl içinde kalp yetersizliği konusunda önemli ve pratik değiştirebilecek çalışmaların büyük bir bölümü Avrupa Kardiyoloji Derneği Kalp Yetersizliği Toplantısı ve Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresi’nde sunulmuş olsa da Amerikan Kalp Derneği toplantısında da kalp yetersizliği konusunda oldukça önemli bilgiler veren çok sayıda çalışma sunulmuştur.<br> <br> Bu bültenimizde, dünya çapında önemi olan 2022 Amerikan Kalp Derneği Bilimsel Kongresi’nde sunulmuş olan ve kalp yetersizliği alanında önemli etkileri bulunan çalışmaları sizlere özetlemeye çalıştık. Daha önceki bültenlerimizde olduğu gibi, bu bültenimizi de Kalp Yetersizliği Eğitim Modüllerimize katılım gösteren “geleceğin kalp yetersizliği uzmanlarının” değerli katkıları ile gerçekleştirdik.<br> <br> Tüm meslektaşlarımıza faydalı olması dileklerim ile…</p> <p>Prof. Dr. Tolga Sinan Güvenç <br> TKD Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu adına, <br> Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu Yönetim Kurulu Üyesi</p>)

Değerli Meslektaşlarım,

Amerikan Kalp Derneği’nin 2022 bilimsel toplantısı bu yıl Şikago, Illinois’de gerçekleştirilmiş olup toplantıya hem canlı olarak hem de online olarak katılım imkanı sağlanmıştır. Her ne kadar kongrenin ana oryantasyonu kalp yetersizliği olmasa da ve bu yıl içinde kalp yetersizliği konusunda önemli ve pratik değiştirebilecek çalışmaların büyük bir bölümü Avrupa Kardiyoloji Derneği Kalp Yetersizliği Toplantısı ve Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresi’nde sunulmuş olsa da Amerikan Kalp Derneği toplantısında da kalp yetersizliği konusunda oldukça önemli bilgiler veren çok sayıda çalışma sunulmuştur.

Bu bültenimizde, dünya çapında önemi olan 2022 Amerikan Kalp Derneği Bilimsel Kongresi’nde sunulmuş olan ve kalp yetersizliği alanında önemli etkileri bulunan çalışmaları sizlere özetlemeye çalıştık. Daha önceki bültenlerimizde olduğu gibi, bu bültenimizi de Kalp Yetersizliği Eğitim Modüllerimize katılım gösteren “geleceğin kalp yetersizliği uzmanlarının” değerli katkıları ile gerçekleştirdik.

Tüm meslektaşlarımıza faydalı olması dileklerim ile…

Prof. Dr. Tolga Sinan Güvenç
TKD Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu adına,
Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu Yönetim Kurulu Üyesi
4--82

2008 - 2023 © Bu sitenin tüm hakları Türk Kardiyoloji Derneğine aittir.