Hipertansiyon Çalışma Grubu
Yönetim Kurulu
Başkan:
Dr. Mehmet Akif Düzenli
Y.K. adına Koordinatör:
Dr. Ertuğrul Okuyan
Y.K. adına Koordinatör:
Dr. Fahriye Vatansever Ağca
Üyeler
Dr. Hülya Çiçekçioğlu
Dr. Sadık Volkan Emren
Dr. Alparslan Kurtul
Dr. Veysel Oktay
Dr. Sevgi Özcan
Katkıda Bulunanlar
Dr. Gülşah Aktüre
Dr. Oğuz Kayabaşı
|
|
|
![11--11](images/geri.gif) ![11--11](images/download.gif) HT Bülteni - (Değerli meslektaşlarım,
Hipertansiyon bültenimizin bu sayısında, “Antihipertansif tedavide ilaçların alınma saatlerinin önemi var mı ve tekli tedaviler mi yoksa kombinasyon tedavileri mi tercih edilmeli?” konularını derlemeye çalıştık.
Hastaların ve hekimlerin bazen kafa karışıklığı yaşadığı, zıt fikirlere sahip olduğu tansiyon ilaç alınma zamanlaması (kronoterapi) konusunu Dr. Oğuz Kayabaşı özetlemeye çalıştı.
Son yıllarda tek ilaç yerine ikili, üçlü hatta dörtlü kombinasyon tedavilerinin gündeme geldiği, aşure çorbası gibi her ilaçtan biraz alıp faydalanalım, yan etkisi de az olsun mu yoksa tek ilacın yüksek dozunda en fazla faydasını mı görelim konusunu da Dr. Gülşah Aktüre derledi.
Emeği geçen Hipertansiyon Çalışma Grubu üyelerine ve katkı sunan meslektaşlarıma ve bülten çıkarmamıza olanak sağlayan TKD Yönetim Kurulu Üyelerine ve çalışanlarına teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.
Dr. Yılmaz Güneş
TKD Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanı )
Değerli meslektaşlarım,
Hipertansiyon bültenimizin bu sayısında, “Antihipertansif tedavide ilaçların alınma saatlerinin önemi var mı ve tekli tedaviler mi yoksa kombinasyon tedavileri mi tercih edilmeli?” konularını derlemeye çalıştık.
Hastaların ve hekimlerin bazen kafa karışıklığı yaşadığı, zıt fikirlere sahip olduğu tansiyon ilaç alınma zamanlaması (kronoterapi) konusunu Dr. Oğuz Kayabaşı özetlemeye çalıştı.
Son yıllarda tek ilaç yerine ikili, üçlü hatta dörtlü kombinasyon tedavilerinin gündeme geldiği, aşure çorbası gibi her ilaçtan biraz alıp faydalanalım, yan etkisi de az olsun mu yoksa tek ilacın yüksek dozunda en fazla faydasını mı görelim konusunu da Dr. Gülşah Aktüre derledi.
Emeği geçen Hipertansiyon Çalışma Grubu üyelerine ve katkı sunan meslektaşlarıma ve bülten çıkarmamıza olanak sağlayan TKD Yönetim Kurulu Üyelerine ve çalışanlarına teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.
Dr. Yılmaz Güneş
TKD Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanı
![11--11](images/geri.gif)
|