Dernek Tr Eng

DAVETSevgili Meslektaşlarımız,

11 - 14 Ekim 2012 tarihleri arasında Antalya Maxx Royal Otel ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan, 28.Ulusal Kardiyoloji Kongresine sizleri davet etmekten büyük bir memnuniyet ve onur duyuyoruz.

Bu yıl gerçekleştireceğimiz Kongremize Avrupa Kardiyoloji Derneği üye ülkelerinden meslektaşlarımızın yanı sıra başka kıtalardan da katılacak olan meslektaşlarımızın sayısının artmasını ve Geçen sene 3500 kişinin yer aldığı kongremize katılımın artarak devam etmesini bekliyoruz.

Kongremizde sizler için en iyi kongre programını oluşturmak adına çalışıyoruz. Bunun için Kongremizde "Sempozyumlar", "Karşıt Görüş" ve "Nasıl Yapalım" oturumlarında Kalp Damar Hastalıkları teşhis ve tedavileri hakkında olan bilgilerimizi güncelleyip, tartışacağız.

Geçen yıllarda oluşan yoğun ilgi nedeni ile "Görüntülü İnteraktif Kurslarımızın" sayısını bu sene arttırıyoruz. Belirtmek isteriz ki sadece kongreye kayıtlı katılımcılar tarafından kurslara online kayıt yaptırılabilecek olup, kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. Ayrıca  "Olgu Odaklı Oturumlar" sayesinde olgu temelli bir tartışma ortamı oluşturarak klinik tedavi uzmanlarının uygulamalarını geliştirmelerini sağlayacağız.

Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC) ve Amerika Kardiyoloji Koleji(ACC)'nden çok sayıda seçkin yabancı konuşmacının yer alacağı bilimsel programımızın yanında Avrupa Kardiyoloji Derneği(ESC), Avrupa Kalp Ritmi Birliği(EHRA) ile ortak oturumlarımız olacaktır.

En son yapılmış ulusal ve uluslararası bilimsel araştırmaları poster ve sözlü sunumlarla tartışma ve öğrenme olanağı sağlayan kongremizde bu yıl da geçen sene olduğu gibi aile hekimlerinden "Aile Hekimliği" başlığı altında olan bildiri özetlerini kabul ediyoruz. Çeşitli ülkelerden katılacak ve aile hekimi olan meslektaşlarımızın bu olanağı en iyi şekilde değerlendireceklerinden eminiz.

Bildiri Özetleri Değerlendirme Kurulu üyelerimizce bilimsel hakemlik kurallarına uygun olarak değerlendirilip kongreye kabul edilen bildiriler; Pubmed, IndexMedicus, MEDLINE, IndexCopernicus, EMBASE (Excerpta Medica) ve TÜBİTAK ULAKBİM Türk Tıp Dizini'nde yer alan bilimsel dergimiz TKD Arşivi Özel Eki'nde yayınlanacaktır. Ayrıca, en yüksek puanı alan ilk üç bildiriye ödül verilecektir.

Uluslararası boyutu sürekli gelişen ve güçlenen Kongremiz yine EBAC ve Türk Tabipler Birliği tarafından kredilendirilecektir.

28.Ulusal Kardiyoloji Kongremizde sizleri Antalya'nın göz kamaştıran kıyılarında misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,


Prof. Dr. Ömer KOZAN
Başkan
Prof. Dr. Lale TOKGÖZOĞLU
Gelecek Başkan
Kongre Bilim Kurulu Başkanı

 

European Board for Accreditation in Cardiology

28. Ulusal Kardiyoloji Kongresi Avrupa Kardiyoloji Akreditasyon Kurulu (EBAC) tarafından 18.00 saat uluslar arası Dış Sürekli Tıp Eğitim kredi puanıyla kredilendirilmiştir. Her katılımcı sadece eğitim faaliyetiyle geçirilen saatlerin kredisini talep edebilir. EBAC, Avrupa Uzman Hekimler Birliği’nin (UEMS) bir kuruluşu olan Sürekli Tıp Eğitimi Avrupa Akreditasyon Konseyi (EACCME) ile işbirliği içinde faaliyet göstermektedir.